12795421_616894381794995_6687546225146160710_n

3 березня у Вінниці відбулась зустріч за ініціативи “Активної Громади”. На зустрічі були присутні представники громадських організацій (Відктите суспільство, Подільська громада, Інститут Республіка та Форум), а також міський голова Сергій Моргунов та секретар міської ради Павло Яблонський. Зустріч відбувалась в рамках кампанії “Задай курс владі”.

Обговорення відбувалось навколо напрацьованих пунктів програми дій для вінницької влади від робочої групи громадських організацій.

Програма:

1. Забезпечення оприлюднення на офіційному веб-сайті міської ради повної інформації, використовуючи програмне забезпечення “Відкритий бюджет” з деталізацією видатків по кожному комунальному закладу;

2. Забезпечення публічності міської ради та виконання ч.5 ст. 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації” в частині зазначення конкретних ПІБ та адрес отримувачів послуг чи допомоги. (Зараз зазначається Особа 1, Адреса 1);

3. Розробка та реалізація спільно з громадськими організаціями Програми з питань гендерної рівності;

4. Розробка та реалізація спільно з громадськими організаціями Програми екологічного розвитку за участі громадських організацій.

З приводу «Відкритого бюджету» вирішено створити робочу групу з громадських активістів та працівників департаменту інформаційних технологій. Визначити зовнішній вигляд та перелік категорій, по яких буде відображені бюджети комунальних устрнов. Щодо публічності міської ради в частині зазначення конкретних ПІБ та адрес отримувачів послуг чи допомоги, міський голова дав доручення знайти механізм який би не порушував ЗУ «Про захист персональних даних», також говорили про наявність на сайті не усіх проектів та вже ухвалених рішень міської ради, де теж дійшли згоди, що потрібно ці прогалини прибирати.

Мер міста Сергій Моргунов, у свою чергу, позитивно сприйняв програму громади та пообіцяв сприяти в її виконанні. Про це він написав у своєму facebook.

12814453_616894385128328_6286950028004328887_n

“Вчора мав цікаву зустріч з представниками громадськості від Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада”. Що позитивно вразило – є багато ідей і готовність надавати не тільки пропозиції до реалізації тих чи інших напрямків, але й активно “включатись” у процеси. Наприклад, дівчата пропонують створити муніципальну гендерну програму щодо забезпечення рівних можливостей для усіх. Або, – і я побачив, що ми в цьому повністю є однодумцями, – доповнити існуючу програму, яка спрямована на вирішення питань екології. Але дуже правильно прозвучала теза: давайте спочатку проаналізуємо сучасний стан, заходи програми, і тоді будемо спільно формувати пропозиції. І йдеться не лише, приміром, про роздільний збір сміття – активісти пропонують створити зокрема “Екологічний офіс” для надання консультацій бізнесу і мешканцям по типу “Зеленого офісу”, який функціонує у нас в Центрі адміністративних і соціальних послуг на Вишеньці”, – поділився своїми враженнями політик.

“Обговорили і ідеї щодо більшої інформованості по тих чи інших розділах сайту Вінницької міської ради. І, звісно, говорили про HUB для громадських організацій, який ми хочемо у цьому році облаштувати на Пушкіна, де торік на 2-му поверсі відкрили iHUB для стартапів молодих підприємців. Власне, саме тоді і виникла ця ідея. Одним словом, розмова вийшла цікава і корисна – працюємо!”, – додав мер міста Вінниця.