экологически-чистый-дом

Незабаром у Жмеринці з’являться “Еко-ніндзі” – група активних жмеринчан, які рятуватимуть місто від сміття і навчатимуть мешканців роздільному збору побутових відходів. Ця ініціатива була підтримана Британською Радою в рамках програми для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку “Активні громадяни”.

В рамках пілотного проекту у школі-гімназії будуть встановлені контейнери, для роздільного збору паперу та PET пляшок. Для учнів і вчителів будуть організовані тренінги та семінари, які підвищать їхню екологічну культуру. Після втілення проекту на базі школи-гімназії, досвід буде поширено на інші школи, а згодом і на все місто.

Менеджер проекту Любов Жерновська зазначила, що одне із головних завдань, які вони поставили перед собою – це продемонструвати людям, що сортуючи відходи, ми перетворюємо їх зі сміття на сировину.

“Також, важливим елементом проекту є підсилення учнівського врядування. Адже, головним виконавцем проекту є учні. І принципова позиція усіх партнерів полягає у тому, що саме учні будуть вирішувати на які потреби школи витрачатимуться кошти отримані від продажу відсортованих відходів. Таким чином в учнівського врядування з’являються ресурси і відповідальність за їх використання”, – додала одна із координаторок проекту Марія Нізельська.

Ще троє координаторів Юлія Чорногуз, Євгенія Полякова та Євген Шевчук відмітили, що для них усіх це перший досвід реалізації ініціативи такого рівня.

Проект став справжнім прикладом того, як завдяки співпраці можуть народжуватись великі справи. Адже до роботи над ним долучились лідери шкільного врядування місцевої школи-гімназії, студент жмеринського ВПУ, керівництво школи-гімназії, Всеукраїнська Ініціатива “Активна Громада”, місцева громадська організація “Унікальна країна”, та громадська організація із міста Вінниця – “Наше Поділля”.

Журналіст Ольга Маслянко для Інституту “Республіка”

Фото: dom-etoprosto.com