2450 1

Громадянський рух “Відсіч” – огранізація-учасник Всеукраїнської ініціативи “За мирний протест!” – провів під стінами будівлі комітетів Верховної Ради попереджувальну акцію протесту з вимогою не виносити на розгляд Верховної Ради скандальний законопроект № 2450 “Про порядок організації і проведення мирних заходів”, в якому міститься вимога повідомляти владу про захід не менше, ніж за 4 дні до його проведення.

Ця норма, якщо Закон буде прийнято у такій редакції , по суті, встановлює “дозвільний” порядок проведення мітингів всупереч визначеному Конституцією – “повідомному”. У наскрізь корумпованій системі судочинства, за 4 дні суд може запретити проведення будь якого мирного зібрання. Також громадяни не матимуть права на спонтані мирні зібрання.

“Дозвільний” порядок проведення пікетів мирних зібрань діє в Росії, Казахстані та Білорусі. У цих країнах постійно, відбуваються репресії проти активних громадян, незалежних журналистів, опозиційних громадських діячив.

Активісти провели театралізоване дійство, під час якого його учасники спочатку самі були закуті в символичні кайдани, що символізувало втрату права на протест, на дію, на свободу слова у разі узгодження даного проекту закону. А потім учасники передали свої “кайдани” “депутатам”.

Фото Цензор.Net