Чепура

Сьогодні активістка Всеукраїнської ініціативи “За мирний протест!” Громадянського руху “Відсіч” Катерина Чепура виграла у Печерському районному суді Києва справу проти себе за проведення акції протесту.

Катерину звинувачували в несанкціонованому проведенні мітингу біля Клубу Кабінету Міністрів України 24 січня 2012 року. Щодо неї був складений адміністративний протокол за ч. 1 ст. 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В той день відбулася зустріч Прем’єр-Міністра Миколи Азарова з громадськістю та академічною спільнотою з метою обговорення урядового законопроекту «Про вищу освіту». Приводом для проведення мирної громадської акції стало те, що попри обіцянки можновладців, представників громадськості не допустили до участі у зустрічі. Чому міліція вважала саме Катерину організатором акції – невідомо. Бо, як з’ясувалось, Катерина прийшла до місця проведення акції після її початку.

Засідання суду тривало близько 40 хвилин, і проводилося у кабінеті судді. Друзів катерини, активістів “Відсічі” та інших громадських організацій до кабінету судді не пустили.

«Суддя послухала свідків, подивилася відео-сюжети з телеканалів про акцію….і суд все-таки виправдав мене і закрив справу у зв’язку з відсутністю доказів», – розповіла Катерина по завершенню суду.