Kirpichka_park-Peremohy-84Впродовж 5-ти місяців активісти «Активної Громади» та мешканці Ужгорода боролися за скасування владою міста неправомірного рішення про забудову зони відпочинку навколо озера у парку Перемоги. На громадських слуханнях у червні люди висловилися проти цього рішення, а 6 вересня провели акцію мирного протесту “Не дамо злити озеро!” на яку прийшло близько 200 мешканців з дітьми. Але міський голова та міська рада не врахували вимоги жителів Ужгорода та планують розглянути відповідний проект рішення на черговій сесії (фактично залишила своє рішення у силі).

Перебіг подій в рамках кампанії “Кірпічка”

10 вересня 2015 р. стало відомо, що Прокуратурою Закарпатської області розпочато кримінальне провадження стосовно правомірності рішення міськради. Крім того, 14 вересня 2015 р. представниками «Активної Громади» ініційована громадська кампанія масованих звернень громадян до Ужгородської міськради та мера міста з вимогою не вносити на розгляд сесії міської ради проект рішення про коригування до генерального плану міста Ужгорода.

24 вересня 2015 р в Ужгороді відбулася марафоні-естафета. Активісти організували її,  щоб привернути увагу мера та депутатів до необхідності збереження парку “Перемога”!  Подію було висвітлено на загальнонаціональному телеканалі. І того ж дня громада отримала перший значущій результат: на сесії міської ради «План зонування та коригування генерального плану благоустрою міста Ужгород» депутатами не було проголосовано. Але сесія міськради не була закрита, тому активісти вирішили контролювати надалі дії депутатів, щоб не дати можновладцям прийняти протиправне рішення.
Активісти «Активної Громади» ініціювали написання стратегії 
#‎Кірпічка 2020 та «дорожної карти» реабілітації міста Ужгорода – “14 завдань від Кірпічки для нової міської ради”. Через соціальні мережі та місцеві ЗМІ вони звернулися до жителів Ужгорода з закликом приєднатися до роботи над стратегією та «дорожною картою».

21.10.2015 р.

Активісти опублікували списки депутатів Ужгородської міської ради список депутатів. які під час сесійного засідання Ужгородської міської ради віддали свої голоси під час голосування в цілому за проект рішення №1866 “Про затвердження містобудівної документації (план зонування території м. Ужгород)”.

Активісти запропонували мешканцям міста співставити список із кандидатами, що балотуються до міськради на цих виборах, і, відповідно, не віддавати голоси їм та політичним силам, які вони представляють.

22-23.10.2015 р.

Активісти «Активної Громади» зірвали Ужгородською міською радою прийняття рішення стосовно парку #‎Кірпічка.