Задай курс влади стрелкаЗакон про місцеві вибори дає можливість кандидатам балотуватися і, при цьому, не представляти виборцям своїх передвиборчих програм. Виходить, що громадянам пропонується обирати своїх представників, делегувати їм право вирішувати важливі для громади питання серед людей, які можуть навіть не знати про проблеми громади та міст/районів.

Саме тому «Активна Громада» на при кінці вересня ініціювала громадську кампанію «Задай курс владі». Представники «Активної Громади» в своїх містах ініціювали громадське обговорення та створення списків вимог виборців до майбутніх депутатів та мерів. На сьогодні такі списки зявилися у активістів Ужгорода, Запоріжжя, Тарасівка, Комсомольськ, Зіньків, Скадовськ.

Стан кампанії на 27.10.2015 р.

Ужгород – програма «18 завдань для нової влади» розроблена. Підписано 13 меморандуми з кандидатами у мери та депутати з зобов’язанням виконувати програму (представники однієї політичної сила категорично відмовилися підписувати), зібрано 140 підписи мешканців міста.

Запоріжжя – програма вимог до влади розроблена місцевою громадою, зібрано 144 підписи під петицією на її підтримку. Підписано 13 меморандуми з кандидатами у мери та депутати з зобов’язанням виконувати програму.

Тарасівка – програма вимог до влади розроблена за участю місцевих активістів, зібрано понад 200 підписів під петицією на її підтримку.

Комсомольськ – програма розроблена, 36 підписів зібрано.

Зіньків – активісти та місцеві програма вимог до влади розроблена за участю місцевих активістів, зібрано понад 200 підписів під петицією на її підтримку.

Скадовськ – програма розроблена, зібрано 150 підписів під петицією на її підтримку.

м. Запоріжжя (активіст Анна Єременко).

20.10.2015р.

Активісти «Активної Громади» долучилися до організації та проведення у місті Запоріжжя еко-мітингу. На мітинг прийшло близько 1000 небайдужих мешканців міста. Люди вимагали змінити ставлення міської влади до екологічних проблем, які в Запоріжжі стоять дуже гостро. Місто – промисловий гігант. Багато металургійних, хімічних підприємств. Заради економії (на витратних матеріалах) та отримання надприбутків керівництво деяких підприємств ігнорує екологічні квоти, не проводять зміну очищаючих фільтрів, проводять «нештатні» викиди шкідливих речовин та ін..

Під час еко-мітингу було прийнято резолюцію, за якою мешканці міста вимагають владу адекватно реагувати на екологічну ситуацію у місті, забезпечити встановлення та роботу очищаючих фільтрів на промислових підприємствах, розробити та реалізувати екологічну програму, яка б допомогла очистити повітря у місті.

Під час мітингу активісти «Активної Громади»:

  • Розповсюджували примірники газети «Наші Вісті» та листівки про «Активну Громаду»;
  • Збирали підписи під програмою «Задай курс владі» (на той момент 144 підписи);
  • Підписали 13 меморандумів у рамках кампанії «Задай курс владі»;