“Частина населення та місцева влада не підтримують реформу децентралізації, адже на місцях партії не представляють ані всеукраїнську політику власної партії, ані інтереси громадян. Партії, які ініціювали реформу повинні були б нести її до громади через власні місцеві осередки. На практиці, політичні партії не займаються просвітою, не проводять зустрічі, та й часто фізично відсутні на певній місцевості”, – заявила Заступник голови Інституту “Республіка” Олександра Скиба у своєму виступі стосовно відповідальності партій щодо реформи децентралізації на завершальному семінарі “Децентралізація в Україні”, організованому міжнародною мережею Community of democracies та польським Europejski Instytut na Rzecz Demokracji (EID) у неділю в Києві.
“Для того, щоб децентралізація відбулась, політичні партії повинні стати реальними, а не фіктивними утвореннями для обслуговування бізнес інтересів олігархів. Важливо бути відкритими для громадян не тільки перед виборами, але й у міжвиборчий період”, – продовжила вона.
З твердженням Олександри Скиби погодився й депутат Верховної Ради України Остап Єднак, який заявив, що Всеукраїнські партії мають переглянути свою місцеву політику та місцеве представництво.
В рамках заходу відбулась дискусія щодо проблем проведення децентралізації в Україні. Основною тезою стало твердження, що інформаційна кампанія щодо реформи децентралізації запізнилася щонайменше на рік. Також присутні погодились, що значна проблема децентралізації – відсутність діалогу між владою та громадськістю.
Також на заході були присутні високоповажні особи – колишній прем’єр-міністр Угорщини пан Ференц Дюрчань та колишній прем’єр-міністр Словаччини пані Івета Радічова, які поділилися досвідом проведення децентралізації в їхніх країнах.
В ході семінару, учасники сформували ряд рекомендацій стосовно реформи децентралізації для Верховної Ради України та Кабінету Міністрів.