Новини Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада” в період 23.05 – 6.06.

27-29 травня у Тернополі відбулась Школа Активної Громади.

13310542_1204667666219247_1713271619210574602_n

Координатори “Активної Громади” та активісти з різних куточків України пройшли інтенсивний триденний навчальний курс, присвячений питанням посилення громад, проведення успішних фандрайзингових та адвокасі-кампаній, а також написанню проектів від сертифікованого тренера з фандрайзингу Олександра Гришина.

У рамках Школи окрема увага приділялася питанням децентралізації влади та організації ефективного місцевого самоврядування.“В умовах, коли відбувається об’єднання територіальних громад, важливо знати джерела наповнення бюджетів місцевих громад. Варто знати як правильно писати грантові заявки до ДФРР та міжнародних донорів”, – підкреслив керівник проектів Інституту “Республіка” Віталій Гліжинський.

“Особлива цінність навчання у тому, що учасники розробляли проекти, за якими вони працюватимуть до грудня. Бюджети таких проектів мали становити до тисячі доларів. Ці кошти вони повинні будуть залучити самостійно від представників бізнесу та державних установ”, – зазначила Керівник Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада” Олександра Скиба.

Школа відбувалась за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED)

м.Тернопіль

DSC06863-655x333

27 травня активісти “Активної Громади” Тернополя організували форум “Реформа децентралізації: стан та перспективи впровадження у Тернопільській області”, на який запросили представників об’єднаних територіальних громад, влади та громадських активістів, щоб з’ясувати проблеми, з якими стикаються новостворені громади у зв’язку з реформуванням адміністративно-територіальної системи країни.

Професор Академії фінансового управління Міністерства фінансів України Сергій Лондар та працівниця Інституту стратегічних досліджень Лілія Лондар, розповіли про зміни у освітній та медичній сфері після прийняття нових законів. Разом з цими трансформаціями з’являється багато проблем: відсутність чітких стандартів освіти та медицини, низька заробітна плата, передача зобов’язань без забезпечення відповідними ресурсами, низький рівень надання послуг.

Директор “Офісу реформ” у Тернопільській області Віктор Литвинчук розповів про теперішній стан впровадження реформи на Тернопільщині. Адже перспективний план, згідно якого прописуються межі майбутніх громад, досі не прийнятий, як і у Закарпатській області. Віктор Литвинчук пояснив це небажанням депутатів обласної ради прийняти його, навіть з врахуванням їхньої думки.

До Тернополя досі не приєдналось жодне поселення. Причину пояснив начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека. За його словами, робота та спілкування з навколишніми селами велись довго, але основною перешкодою до об’єднання ставав необґрунтований страх жителів перед зникненням села як окремої адміністративної одиниці, збільшення комунальних платежів та впровадження вищих податків. Також політичні персони у селах не бажають втрачати власні “насиджені” місця та владу, оскільки після об’єднання вони лише увійдуть у виконавчий комітет громадської ради і матимуть більш обмежений вплив на жителів свого поселення.

с. Катеринівка-Обознівка (Кіровоградська область)

В недалекому минулому громадяни Івано – Благодатнього відібрали ставок в орендаря, розірвавши з ним договір оренди в односторонньому порядку через корисливе відношення до природніх ресурсів.

3 червня “Активна Громада” Обознівки долучилась до активістів с. Івано – Благодатнього для проведення громадських зборів для формування громадської спілки для здійснення контролю над ставком. Представники “Активної Громади” приїхали поділитися досвідом, адже подібна спілка функціонує у с.Обознівка з 2013 р.

На зборах були присутні два депутати та голова місцевої ради, а також жителі села. Окрім цього, активіст  “Активної Громад” розповідав присутнім про реформу “місцевого самоврядуванн” в Україні.

м.Запоріжжя

25 травня координатор “Активної Громади” Запоріжжя відвідав чергову сесію Запорізької міської ради. На сесії розглядалися 2 важливих питання щодо реалізації інструментів прямої демократії, а саме : положення про громадский бюджет участі та положення про місцеву ініціативу. Положення про Громадький бюджет було прийнято фактично без урахування пропозицій від громадськості та депутатського корпусу. Щодо місцевих ініціатив, депутатська більшість від партій “Опозиційний блок”, “Нова політика” та “Наш край” не віддали жодного голосу за проект. Тож, він був провалений.

13331115_1197744393578321_7841059013061117481_n

29 травня після чергового провалу голосування за положення про місцеву ініціативу “Активна Громада” Запоріжжя під час велоподії “Критична маса” звернулися до депутатів з вимогою змінити своє рішення й проголосувати за положення про місцеву ініціативу.

м.Ужгород

31 травня міська рада Ужгорода прийняла рішення про програму енергоефективності міста Ужгорода на 2016-2017 рік. Введено посаду енергоменеджера.

Команда “Активної Громади” Ужгорода домоглася виконання завдання №18 від громади, в рамках кампанії “Задай курс владі”. Наступний крок – імплементація програми та підбір кваліфікованого спеціаліста.

Загалом, мета програми – досягнення найбільшої ефективності у використанні енергоносіїв та зменшення енергоємності будівель. Програмою передбачена стратегічна діагностика стану енергоспоживання будівель, а відтак визначення найбільш енергозатратних, розрахунок потенціалу економії бюджетних коштів за рахунок оптимізації енергоспоживання.

Розроблятимуть й план організаційно-технічних заходів з енергоефективності, скільки коштів бюджету можна зекономити завдяки впровадженню енергоефективних заходів. Також передбачається формування аналітичної бази даних щодо споживання енергетичних ресурсів з подальшим її використанням для контролю споживання енергоносіїв.

м. Горішні Плавні (Полтавська область)

“Активна Громада” Горішніх Плавнів розпочала роботу щодо впровадження бюджету участі у місті.

Активісти провели консультації з депутатським корпусом місцевої ради стосовно необхідності запровадження такого інструменту. Депутат від партії “БПП-Солідарність” Ольги Величко винесла дану пропозицію на сесію міської ради, але зі слів присутніх міський голова Дмитро Биков сказав, що це питання – не на часі.

Тож, активісти вирішили розпочати роботу з написання колективного листа до депутатів міської ради з пропозиціями щодо громадського бюджету участі.

“Вже є типове положення про партисипаторний бюджет. Є розроблені бланки проектних заявок та інші додатки до положення. Також є розроблений план заходів проведення конкурсу. Наступний крок – зустріч представників громадських об’єднань, в яких є проекти та ініціативи, що чекають свого часу та фінансування вже не один рік, та які за допомогою громадського бюджету участі зможуть нарешті їх реалізувати. Звісно, якщо це буде потрібно громаді”, – зауважив координатор Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” Володимир Дмитренко.

м.Богуслав (Київська область)

“Активна Громада” Богуслава зайнялася питанням благоустрою міста.

22 травня в сквері біля пам’ятника воїнам інтернаціоналістам активісти провели громадські слухання щодо облаштування скверу згідно наданого плану.

“Сквер вирішили облаштовувати, бо це місце, де збираються батьки зі своїми маленькими дітьми. Це хороша локація, там можна буде проводити різні виставки чи інші події”, – зауважив координатор “Активної Громади” Богуслава Юрій Соломко.

План благоустрою скверу схвалили всі присутні. Активісти сподіваються, що це стане аргументом для виконавчого комітету щодо надання дозволу на благоустрій скверу.

13267789_1017517871660157_1196023969143760413_n

Також 25 травня “Активна Громада” Богуслава завершила роботи по оздобленню зупинки громадського транспорту по вул. І.Франка.

“Ми оздобили зупинку як пробний проект, тепер хочемо взятися за благоустрій скверу, як за більш серйозний проект. Плануємо реалізувтати інші подібні проекти й тоді пробувати розробляти цілісну концепцію центру міста”, – підкреслив Юрій Соломко.

м.Жмеринка (Вінницька область)

i5cfZTM4UaU-1024x684

25 травня “Активна Громада” Жмеринки, в рамках Всеукраїнської кампанії “Успішна громада”, провела форум з питань децентралізації. Метою заходу стало інформування мешканців міста про перспективи реформи та розвиток територіальних громад жмеринщини.

Серед присутніх були активні жителі міста, голови квартальних комітетів, депутати міської ради, селищні голови сіл, які в перспективі можуть стати частиною Жмеринської об’єднаної територіальної громади і представники громадських організацій міста та району.

Форумчани жваво обговорювали питання утворення об’єднаних територіальних громад у Жмеринському районі. Група експертів проаналізувала становище населених пунктів жмеринщини та обговорила з учасниками динаміку розвитку місцевих громад, зміни у кількості населення та бюджету.