На розвиток велоінфраструктури міста піде 22 мільйони гривень.

Черкаська міська рада ухвалила  першу в історії Черкас міську програму розвитку велосипедної інфраструктури. Програма напрацьовувалася протягом року  із широким залученням всіх бажаючих, проходили її громадські обговорення. До лобіювання програми були активно залучені представники Всеукраїнської Ініціативи “Активної Громади” Черкас.

Вагому підтримку ініціативі зробити Черкаси велосипедним містом висловити самі черкасці, масовою участю у численних велопарадах та велопробігах, а також встановленні Рекорду України з найбільшого рухомого зображення прапору України на плечах велосипедистів (участь у встановленні рекорду взяло понад 500 містян).

На найближчі 5 років у програмі розвитку велоінфраструктури передбачено близько 22 млн. грн. для створення умов для комфортнішого пересування містом на велосипеді. Ці кошти, на відміну від більшості соціальних ініціатив, є не «бюджетом проїдання», а інвестицією в розвиток міста, оскільки велосипедисти в десятки разів менше за автомобілістів зношують дорожнє полотно, в десятки разів менше забруднюють повітря і їм треба в десять разів менше місця для паркування, ніж автомобілю. Таким чином розвиток вело інфраструктури є способом економії міського бюджету та раціонального його використання.

Окрім того світова статистика свідчить, що заторів у містах з розвиненою велоінфраструктурою стане в десятки разів менше, а автомобілісти зможуть більш комфортно та безпечніше пересуватися містом.

Ірина Коваль спеціально для Інституту “Республіка”