Заступник міського голови Боярки Тетяна Кочкова та Олександра Скиба

Заступник міського голови Боярки Тетяна Кочкова та Олександра Скиба

У четвер, 28 січня, у місті Боярка відбувся Громадський форум соціально-економічного та культурного розвитку. У форумі взяли участь мешканці міста, представники громадських організацій, бізнесу, освітніх закладів, закладів культури, екологи, депутати міської ради, представники виконавчого комітету та представники ЗМІ.

Інститут «Республіка» виступив партнером заходу.

Заступник Голови Інституту «Республіка» Олександра Скиба модерувала форум. За її словами, вона була просто вражена пропозицією  від представників мерії спільно провести обговорення проекту плану соціально-економічного та культурного розвитку Боярки.

«Це був прорив у свідомості багатьох місцевих чиновників. Мер та його команда показали прекрасний метод розробки плану соціально-економічного розвитку із залученням громади», – зазначила Олександра Скиба.

«Більше того, мене приємно вразив сам план розвитку. Якщо в Тарасівці влада на відріз відмовилася приймати пропозиції від громадян, то в Боярці абсолютно інакша ситуація. Першим стратегічним напрямком місцева влада взяла “Добре врядування європейського зразка” і перший пункт цього напрямку – розвиток співпраці з громадськими організаціями», – також додала вона.

На форумі піднімались питання бюджету участі, застосування програми Прозоро та Стандартів ISO. Громадськість з виконкомом та депутатами напрацьовувала додаткові пропозиції до проекту плану і публічно їх оголошували у відповідності до визначених пріоритетних напрямків.

Олександр Зарубін, мер міста Боярка

Олександр Зарубін, мер міста Боярка

Наприкінці заходу міський голова Боярки Олександр Олександрович Зарубін зазначив, що усі пропозиції будуть опрацьовані і частково внесені до плану.

Окрім цього, експерти Інституту «Республіка» Віталій Гліжинський та Сергій Слинько розповідали присутнім про досвід врядування міжнародного зразка (досвід міст Словаччини, Польщі, Естонії та США).

12662698_466640840207755_1665002435855849847_n

Віталій Гліжинський

12654433_466640760207763_7566882415242816328_n

Сергій Слинько

 

 

 

 

 

 

 

Фото Микола Шошанні