Ірина Семенова – журналістка, керівниця ГО та засновниця PR-агенції Semenova Media. У своєму вебінарі експертка розказала про успішну взаємодію громадських активістів та журналістів. На тренінгу Ірина Семенова поділилася прикладами з практики журналістів та громадських активістів та практичною, корисною інформацією.

Чим громадські організації можуть бути корисними для журналістів? 

 1. Створенням інформаційного приводу.
 2. Наданням коментарів експертів. 
 3. Пошуком героїв для сюжету, статті.

Пропонуйте ЗМІ історії, які будуть цікаві журналістам та їхній аудиторії.  Пам’ятайте, що будь-яку складну тему  можна висвітлити цікаво та доступно, навіть в ігровій формі (наприклад, гра “Метр кордону”).

Якщо ви хочете запропонувати цікавий матеріал, користуйтесь наступними порадами:

 • розповідайте щось справді нове;
 • продемонструйте прикладне застосування;
 • залучайте ненудних експертів-коментаторів;
 • створюйте динаміку;
 • запитайте про те, що думають пересічні люди про конкретну проблему;
 • збирайте коментарі якомога більшої кількості спікерів.

Одним з яскравих прикладів якісної комунікаційної стратегії – проєкт “Ціна держави”.

Висвітлення проєктів в ЗМІ також може бути дуже корисним для діяльності ГО. Далі говорили про те, як ефективно залучати медіа та просувати свої проєкти в ЗМІ.

Зверніть увагу, що якщо проєкт громадської організації тривалий, то інформаційна кампанія має бути такою ж.

 • домовтеся про інформаційне партнерство;
 • поділіть процес на кілька етапів;
 • розкажіть журналістам, де саме треба буде їх підтримка.

Як “розігріти” інформаційне поле перед запуском проєкту?

 1. Планомірно, тривалий час розповідаючи про суть проблеми. Таким чином Ви готуєте глядача до запуску проєкту і перетворюєте “холодну” аудиторію на теплу і зацікавлену.

Кейс. Запуску черкаського мобільного додатку “Чиї ями?” передувала інформаційна кампанія протягом пів року. Експерти розповідали про ремонт доріг, плани на покращення транспортних шляхів та поступово підводили аудиторію до презентації мобільного додатку.

 1. Використовуйте креатив.

Анонс мистецького проєкту можна зробити у вигляді вечору поезії, музики та кіно, а щоб зацікавити аудиторію – пообіцяти вікторину з призами.

Не забувайте про відеосупровід заходу.

Переходимо до пресрелізу, який готується для журналістів.

Що точно не треба робити?

А як варто робити?

Коротко, по суті, з користю для читача і регіональною прив’язкою.

До прикладу, так може виглядати перший абзац після заголовку:

“Дорога держава: середньостатистичний львів’янин віддає до казни 2 тисячі гривень щомісяця. Хочеш розрахувати суму податків, яку сплачуєш ти? – переходь за посиланням”.

В наступних абзацах відповідаємо на чотири основних питання: що, де, коли і хто зробив? Також можна відповісти на два додаткових запитання: яким чином і які наслідки?

Запис тренінгу ви можете знайти на нашій Facebook-сторінці.

Довідка. Заходи відбуваються в рамках проєкту “Право вибору”, що підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності.