Черкаські громадські діячі працюють над створенням мобільного додатку “Чиї ями”.
Таким чином, жителі Черкас зможуть самостійно оцінити сумлінність роботи підрядників та скласти рейтинг дорожніх служб.
22 лютого відбулося обговорення функціональних можливостей додатку виконавців проекту з представниками громадськості.
– У зв’язку із децентралізацією бюджет розвитку Черкас за останні три роки зріс до суми понад 400 млн грн, тобто з’явилась фінансова можливість капітально відремонтувати дороги. Однак, наявність ресурсу на ремонт не вирішує проблеми неякісної роботи підрядників. А завдяки нашому додатку стане можливим моніторинг їхньої діяльності. Кожен небайдужий містянин зможе переглянути фото доріг одразу після ремонту у 2017-му та завантажити фото шляхів на сьогодні, тобто через рік. Та порівняти. Одразу стане зрозуміло, як покриття “пережило” зиму та чи відповідає гарантії, яку давав підрядник. Тобто кожен черкащанин зможе поставити власну оцінку роботі підрядної організації, – пояснює головний редактор Zmi.ck.ua Сергій Стасько.
Проект “Чиї Ями?” дозволяє широко залучити черкасців, оскільки розрахований не лише на автомобілістів, а й на інших учасників руху.
– Проект, який ми пропонуємо, працюватиме, як мобільний додаток, оскільки смартфони на сьогодні є у більшості містян, а черкаський сегмент соцмереж – активна спільнота, учасникам якої небайдуже, куди витрачаються кошти з їхніх податків. Додаток є унікальним, адже ми плануємо не лише оцінювати якість доріг, а й впливати на відбір підрядників, – коментує керівниця PR-агенції Semenova-Media Ірина Семенова.
Волонтер ГО “Платформа Громадських Діалогів” Богдан Мельник висловив власне бачення, яким має бути подібний додаток
“Людина туди ходить і він на мобільному бачить своє місцерозташування. І тоді вже вона зможе побачити, що відрізок, на якому вона стоїть, було відремонтовано у такий час і певним підрядником. А далі вже для користувача має бути передбачено функціонал за яким він зможе загрузити фото із пошкодженою дорогою”, – відзначив Богдан Мельник.
Джерело: Zmi.ck.ua
Примітка. Матеріал підготовлено у межах проекту «Чиї Ями?», що реалізовується за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та Національного Демократичного Інституту (NDI).