Активізм – рушійна сила на шляху до розвитку демократичного суспільства. Саме завдяки включеності громадян в життя країни відбуваються трансформаційні процеси, зміни та впроваджуються реформи. ВІ “Активна Громада” щоденно працює по всій Україні задля досягнення цієї мети і залучення людей до активізму. Сьогоднішні історії успіху з міста-перлини біля моря – славетної Одеси. 

Ганна Ільіна, регіональна координаторка у місті Одеса, розповідає, що для неї активізм – це небайдужість. 

“Можеш – роби. Не треба чекати вдалого часу або компанію, щоб зробити свою громаду кращою. Банально, але все дійсно починається саме з тебе”, – переконана Ганна. 

За словами Ганни Ільіної, “Активна Громада” в Одесі поступово стає платформою для втілення кращих ініціатив. 

“Це місце, де можна прокачати свої «скіли», отримати нові знання, познайомитись з цікавими людьми, розповісти свою історію успіху і взяти участь у новому конкурсі”. 

У 2020 році в Одесі вдалося започаткувати 2 ініціативи

Кількість громадян, які долучились до всіх ініціативних груп – близько 40. 

Цілі, які ставили перед собою ініціативні групи:

  •  заміна вікон на металопластикові в під’їзді;
  • затвердження умов для НПО, які надають соціально значущі послуги, умов щодо пільгової оренди приміщень. 

В результаті, були направлені листи для вирішення питання, через карантин розгляд на разі триває.  

Окрім того, були направлені колективні звернення, має створюватися робоча група для затвердження списків на пільгові оренду і передачу їх до міської ради. До акції долучились представники  органів місцевого самоврядування, і зараз вони допомагають у створенні робочої групи. 

Ганні Ільіна розповідає, що мотивувати людей брати активну участь у суспільно-політичному житті своєї громади/міста/країни найкраще власним прикладом. 

“Коли бачиш, як в іншій громаді втілюють те, про що ти тільки мрієш, – це стає найкращою мотивацією. І розуміння того, що це твоя країна, і ти тут не транзитом, – вже має бути тією рушійною силою, яка робить тебе активним громадянином/громадянкою”, – резуюмує координаторка ВІ “Активна Громада” у м. Одеса.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

Авторка: Тетяна Кавуненко, керівниця пресслужби Інституту “Республіка” та ВІ “Активна Громада”.