Онлайн інфогодини – про все найважливіше коротко та зрозуміло.

Карантин не завадив команді Інституту “Республіка” та ВІ “Активна Громада” бути активними та здійснювати свою звичну діяльність. Однак, нам довелося швидко перелаштуватися та проводити всі наші заходи в онлайн форматі. Перша активність, яку регіональні координатори ВІ “Активна Громада” почали проводити онлайн – інформаційні години. До початку оголошення карантину кожен регіональний/на координатор/рка двічі на тиждень, у визначений час та у визначеному місці спілкувалися з українцями про найважливіші процеси в нашій державі. Тепер вони це роблять за допомогою фейсбук мережі. Отже, пропонуємо до Вашої уваги онлайн інфогодини від координаторів ВІ “Активна Громада”.

ВІ “Активна Громада” в місті Івано-Франківськ.

Олег Серняк – регіональний координатор ВІ “Активна Громада” у місті Івано-Франківськ розповідає, що робити під час карантину та як не просто не нудьгувати, а провести цей час з максимальною користю. Переглянувши відео Ви дізнаєтеся:

  • як під час карантину підтримувати зв’язок із Вашою цільовою аудиторією та нарешті не відкладати на потім аналітику;
  • як написати звернення та запити на одержання публічної інформації;
  • як підготувати грантові заявки на актуальні проєкти;
  • як налагодити або покращити комунікацію з депутатами, насамперед місцевого рівня;
  • як “підтягнути” фінансову звітність.

ВІ “Активна Громада” в місті Чернівці.

Не менш корисною та цікавою стала інфогодина, яку провела Інна Пашанюк – регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” у місті Чернівці. Основний меседж відео – інформаційна гігієна не менш важлива, ніж гігієна особиста, тому варто перевіряти та аналізувати всю інформацію, яка поширюється в інтернеті, а особливо в соціальних мережах. Українці не раз зіштовхувалися з маніпуляціями, фейками, дезінформацією, особливо з боку російської пропаганди, як під час передвиборчих кампаній, так і щодо української історії, культури, ситуації на Сході України. Тому, дуже важливо вміти відрізнити правдиву інформацію від фейків та самостійно не поширювати брехню помилково прийняту за правду. Саме про те, як відрізнити фейкові новини від справжніх подій йдеться в наступному відео.

ВІ “Активна Громада” в місті Рівне.

Коронавірус змусив більшість українців самоізолюватися та змінити звичний ритм життя. Однак, команда Інституту “Республіка” пропонує не забувати про процеси, які відбуваються в нашій державі та залишаються важливими за будь-якої ситуації. Одним із таких процесів є зміни до Конституції України, які були ініційовані Президентом України ще влітку. Обговорення запропонованих змін стало звичною темою для координаторів ВІ “Активна Громада” протягом останніх 6 місяців, під час проведення оффлайн інфогодин. Координатори ВІ “Активна Громада” продовжують розповідати про зміни до Конституції, зокрема про пропозиції скорочення кількості народних депутатів, зміни в частині децентралізації, надання Президенту повноважень призначати керівників ДБР та НАБу, утворення нових дорадчих та консультаційних органів ВРУ. Наталія Головач – регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” у місті Рівне розповідає про зміни, які стосуються саме скорочення кількості народних депутатів.

ВІ “Активна Громада” в місті Суми.

Ще одну інформаційну годину в онлайн форматі провела Марія Солодуха – регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” у місті Суми. Вона також розповіла сумчанам та всім хто долучилися до перегляду відео з інших областей про зміни до Конституції України. Однак, якщо у попередньому відео, Наталія Головач розповідала про зміни щодо скорочення кількості народних депутатів України, то Марія Солодуха розповідає про зміни, які стосуються створення консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України.

Координатори ВІ “Активна Громада” проводять онлайн інфогодини в прямому ефірі, на фейсбук сторінках регіональних представництв (наприклад: Активна Громада Сум). Теми інфогодин дуже різні та мають на меті ознайомити українців з найважливішими подіями в нашій державі та надати корисну інформацію. Запрошуємо всіх охочих долучатися до перегляду відео. Карантин не привід байдикувати, а привід самовдосконалюватися та розвиватися використовуючи онлайн інструменти.

Бережіть себе та залишайтеся з нами!

Примітка.

Місія “Активної Громади”: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.