На Черкащині стартує перша загальнообласна публічна консультація

Сьогодні в приміщенні Черкаського художнього музею відбувся Туристичний форум Черкащини, на якому відбувся запуск загальнообласної публічної консультації щоб визначити: “Який слоган найкраще презентує Черкаську область?”.

Висловити свою думку можна на сайті “Ваша думка” за посиланням: https://www.vdmk.org/8175 або відправивши SMS (вартість за ціною оператора) на номер 093-177-00-35 з текстом “8175(пробіл) номер відповіді”.

Під час заходу членкиня правління Інституту “Республіка” Марина Гур’янова розповіла про особливість публічних консультацій та чим вони корисні громадам. Також, було презентовано ресурс “Ваша Думка”, механізм та принципи його функціонування. А саме, можливість висловити свою думку великій кількості людей дистанційно, як он-лайн так і через смс, надіславши його за вказаним номером. Марина поділилася і досвідом використання цього інструменту в інших містах України, на місцевому та національному рівні.

Запуск публічної консультації був ініційований департаментом регіонального розвитку Черкаської ОДА. Працівники департаменту перейняли досвід міста Дрогобич, яке скористалося інструментом публічної консультації для того, аби визначити слоган свого міста. Після цього, в кінці листопада 2019 року, між Інститутом “Республіка” та Департаментом регіонального розвитку було підписано меморандум про співпрацю. В рамках цієї співпраці і стартує перша загальнообласна публічна консультація на Черкащині.

80187202_452766498719837_961102655940198400_n

Фото учасників Туристичного форуму у Черкасах 13 грудня 2019 року. 

– Мене переповнюють дуже гарні емоції та радість, що і в Черкасах буде не просто власний слоган області, але й він буде обраний всіма мешканцями нашої області. Публічна консультація дасть можливість долучитися усім охочим і висловити свою думку. А про те, що наявність слогану області та й загалом брендування – це маленький початок до посилення туристичної стратегії, я й розповідати не буду. Радію, що у нас відбуваються позитивні зміни і представники місцевої влади стають все більше відкритими до людей, до їх ініціатив та ідей. Учасники форуму вже спробували скористатися “Вашою Думкою” і одразу побачили перший, маленький результат, – розповідає Марина Гурьянова.

Черкащани обиратимуть з трьох варіантів, які були відібрані серед 231 поданої пропозиції в період з 20 листопада 2019 року до 06 грудня 2019 року. Відповідаючи на питання “Який слоган найкраще презентує Черкаську область?” вони можуть обирати один з трьох варіантів:
1. Черкащина-місце сили.
2. Черкащина-земля переможців.
3. Черкащина-тут починається Україна.

Публічна консультація стартує 13 грудня 2019 року і буде тривати до 20 січня 2020 року.

Висловити свою думку можна на сайті “Ваша думка” за посиланням: https://www.vdmk.org/8175 або відправивши SMS (вартість за ціною оператора) на номер 093-177-00-35 з текстом “8175(пробіл) номер відповіді”.

Cherkasy (3)

Відео з поясненням змісту кожного слогану можна також переглянути на сайті Черкаси Бренд.  

1. Черкащина – місце сили.

Черкащина – регіон, де все просякнуто історією, неймовірною силою та енергетикою. Тут сконцентровані ключові для української історії місця: батьківщина Т. Шевченка, Чигиринщина, Холодний Яр, найбільше в світі поселення трипільської культури поблизу села Легецино. Одне з семи чудес України – парк Софіїв. Тут розташовувалася старовина країна Артанія, легендарний острів Русь. І як же багато сили сконцентровано тут. Найбільший в Європі буддійський храм, один із найстаріших дубів Європи з понад тисячорічною історією, потужний Дніпро, каньйони яким два мільярди років, унікальні храми та замки. Черкащина – в самому центрі України. Вона з’єднує Північ і Південь, Схід і Захід.

Черкащина – земля сильних духом людей, що доводять історії життя Тараса Шевченка, Богдана Хмельницького, холодноярців, козаків. Тут народився Іван Піддубний шестиразовий чемпіон світу з греко-римської боротьби, що став символом незламної сили українського народу. Рід братів Кличків також походить з Черкащини. Тут сходиться все, що ще вчора існувало в різних вимірах. Саме тут живуть люди, які творять дивовижне, яскраве майбутнє. Історія, місця, події, люди – це наша сила, яка нікуди не зникає. Вона є і буде. Черкащина – місце сили!

2. Черкащина – земля переможців.

У дані часи, наші праукраїнці – кімерійці, скіфи, сармати, були непереможними воїнами. Унікальним світовим явищем, що виникло на Черкащині були героїчні амазонки. Козацтво зародилося саме на нашій землі. Остафій Дашкевич, Байда Вишневецький, Петро Сагайдачний, Максим Кривоніс, Іван Богун, Іван Гонта, Максим Залізняк, Петро Дорошенко, державотворець – Богдан Хмельницький. Черкаська земля подарувала нам Тараса Шевченка, який врятував Україну від зникнення з карти світу. Семен Гулак-Артемовський, Іван Нечуй-Левицький, Михайло Старицький, Михайло Максимович, Павло Чубинський, Агатангел Кримський, Василь Симоненко, – творчі здобутки яких, – це подвиг. Всесвітньо відомий сорт яблук вивів уродженець Черкащини – Лев Семирен. В усі часи Черкащина славилася рекордними урожаями зернових. Холодноярська народна республіка під проводом Василя Чучупаки – найстійкіший форпост боротьби за незалежність України.

Шестиразовий чемпіон світу з греко-римської боротьби Іван Піддубний. Політичний діяч Вячеслав Чорновіл першим вніс жовто-блакитний прапор у Верховну Раду України. Автор української Конституції черкащанин Михайло Сирота. Парад переможців Черкаського краю продовжують герої російсько-української війни. Незламні моряки тральщика “Черкаси”, комбриг 128 гірсько-піхотної бригади Сергій Шаптало, який отримав звання героя України за прорив з Дебальцевського котла. Кінорежисер Юрій Ільєнко,  художник і колекціонер Іван Гончар. Усіх не перелічити. Щодня творять нові перемоги наші спортсмени, аграрії, музиканти, співаки, художники, айтішники примножуючи непереможну славу Черкащини у світі. Черкащина – земля переможців!

3. Черкащина – тут починається Україна.

В доісторичні трипільські часи та в період існування староукраїнської держави Київської Русі на теренах сучасної Черкащини народилася українська ідентичність. Самоназва праукраїнців – роси, русичі, руси походить від топонімів “рось” , “росавка”, “росава”, які дійшли до наших днів. У Середньовіччі, коли на наших землях зародилося козацтво, лицарів захисників та поселян середнього Подніпров’я називали черкасами. Ця назва збереглася аж до періоду визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Про це свідчать історичні джерела – на теренах майбутньої Черкащини творилася українська нація. Тарас Шевченко дав їй мову і духовність, Богдан Хмельницький – силу і міць, створив українську козацьку державу. Українську Народну Республіку очолив Михайло Грушевський, родове коріння якого також з Чегиринщини. Українська Народна Республіка найдовше проіснувала на Черкащині, до 1923 року. Отже, на Черкаській землі творилося ядро української нації і української держави. Черкащина – тут починається Україна!

Публічна консультація проводиться Інститутом “Республіка” за ініціативи та партнерства Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА. Свою готовність розповсюджувати інформацію в громадах про запуск публічної консультації підтвердили “Асоціація гостинності Черкащини”, ГО “Молода Черкащина”, ГО “Туристичний рух Чигиринщини”, Агенція регіонального розвитку, Центр місцевого самоврядування.

Дякуємо усім сторонам, які долучилися до організації проведення публічної консультації за співпрацю. А черкащанам бажаємо обрати найкращий слоган для їх міста!

Довідка.  Проект «Задай курс владі» втілюється за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI).