Цьогоріч наша країна відзначає 25-ту річницю ухвалення Конституції України. Конституція для нас – це потужний інструмент, за допомогою якого ми можемо  відстоювати свої права. Аби звернути увагу громадян на питання Конституційних прав, ми оголошуємо проведення Всеукраїнської акції “Конституційно-партійний квест”, приуроченої до свята. 

Одним із Конституційних прав, згідно статті 36 КУ, є право громадян “на свободу об’єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей”. 

Саме тому ми вирішили провести Акцію “Конституційно-партійний квест”, щоб показати важливість участі громадян в суспільно-політичному житті через такий інструмент взаємодії громада-влада, як політичні партії. 

Наразі схвалений 20 років тому закон “Про політичні партії в Україні” не зміг створити необхідні умови для становлення масових демократичних партій. Українське суспільство давно потребує політичних реформ. 

За 30 років незалежності  в Україні створили сотні політичних партій, і тільки дві з них існують понад 20 років і обираються до Верховної Ради України. Менше 5% виборців довіряють партіям і менше 3% громадян долучені до їхньої діяльності. Більшість українських політичних партій хворі на популізм, вождизм і залежні від великого бізнесу. Значна кількість партій існують на папері і не висувають кандидатів на жодних виборах. І головне – українські політичні партії відірвані від суспільства і не здатні ефективно представляти широкі суспільні інтереси. 

Натомість саме політичні партії мають забезпечити єдність нації та захищати інтереси виборців. Партії мають стати інструментом народу!

Тому сьогодні так важливо розпочати реформування політичних партій і оновити чинний закон “Про політичні партії в Україні”, який повинний стати угодою між громадянами та партіями і створити умови для розвитку демократичних партій.

Ми запрошуємо вас взяти участь в акції “Конституційно-партійний квест”. Для нас важливо почути вашу думку, зокрема, щодо реформи політичних партій. 

Під час акції всім учасникам буде запропоновано пройти квест на знання законів України та політичної ситуації, зокрема, політичних партій. Також на учасників чекають заохочувальні призи.

В учасників буде можливість пройти 1 або кілька квестів з 5-ти:

– Квест №1 “Політичні обличчя України”

– Квест №2 “Асоціації”

– Квест №3 “Vox populi”

– Квест №4 “Вгадай ідеологію партії”

– Квест №5 “Депутат на 1 день”.

Беріть участь в Акції та висловіть свою думку щодо Конституційних прав та реформування законопроекту “Про політичні партії”!

ДАТА: 25 червня 2021 року

ЧАС: 11:00

МІСТО: Київ, м. Майдан Незалежності, біля монумента Незалежності України.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Інна Душка – організаторка заходів Інституту “Республіка”,

телефон: +380961724018; 

електронна пошта: event.inrespublica@gmail.com

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності.