Під час вебінару Анастасія Пономарьова, архітекторка-урбаністка, співзасновниця ГО “Урбан Куратори”, яка займається дослідженням феномену низових трансформацій, ревіталізації промислових територій, культурними та соціальними аспектами урбаністичний практик, розповіла нам про силу громадянського суспільства, коли ми говоримо про місцеві ініціативи й боротьбу за комфортний простір.

“Низові проєкти – це ті, створення яких ініціюють самі громадяни і вони ж відіграють найважливішу роль у їхній реалізації”, – пояснює Анастасія тему свого вебінару та розкриває основну різницю між двома форматами проєктів:

Якщо до подій 60-х років в США існувала парадигма: наявность чіткого плану – відсутність компромісів з місцевим населенням – абсолютна віра в безумовний авторитет професіонала-забудовника, то після “урбаністичної революції” місцева влада нарешті почали звертати увагу на голос громад. 

“ГО “Урбан Куратори” була створена саме для того, щоб допомагати місцевим ініціативам реалізовувати нові простори. Ми працювали вже в декількох містах України й ми бачимо, що поки що повільно, але громадам вдається досягати своїх цілей”.
Більше дізнавайтеся на нашому YouTube-каналі за посиланням: https://youtu.be/8RiK0vDYbgE

Довідка. Заходи відбуваються в рамках проєкту “Право вибору”, що підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності.