1475065612-1

Пріоритетні завдання від громади Зіньківщини лежать каменем на дні. Адже за рік влада так і не спромоглася виконати жодного пункту з Програми.

Минулого року у рамках проекту «Активна Громада» Зінькова підписала з місцевою владою Меморандум, у якому жителі висунули головні вимоги для подальшого розвитку міста. Програма для Зіньківського міського голови і депутатів включала 17 пунктів, зокрема, найголовніші:

 • ремонт дорожнього й тротуарного покриття;
 • заміна водогінних труб;
 • облаштування велодоріжок, установка «лежачого поліцейського» та світлофорів у потрібних місцях,
 • відновлення у місті руху громадського транспорту в осінньо-зимовий період із пільговим перевезенням молодших школярів і пенсіонерів;
 • відкриття «Центру громадської активності»;
 • капітальний ремонт Беївського містка;
 • облаштування стоянки для важковагового транспорту біля заводу «Укроліяпродукт»;
 • створення та облаштування скверів, парків для дозвілля (зокрема, Комсомольський парк);
 • забезпечити дотримання стандартів ефективного врядування (прозорість, відкритість та підзвітність );
 • забезпечити можливість участі громадян у прийнятті рішень органу місцевого самоврядування та консультації з громадськістю з важливих питань розвитку міста;
 • забезпечити бюджет участі у розмірі від 3 до 10% від міського бюджету та прозорість використання бюджетних коштів ( прозорий бюджет ) з 2016 року.

Тим більше, одну третю частину завдань від громади міська влада включила у Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2016 р. – а це 6 пунктів!

Проте, як зазначають представники ВІ «Активна Громада», влада фактично не виконала жодного пункту повноцінно. Наразі, лише частково виконується пункт № 1 – «Ремонт дорожнього покриття на всіх вулицях міста, а також тротуарів у центральній частині».

Також нещодавно влада почала реалізацію ще одного пункту Програми – встановлення світлофору на перехресті вулиць Воздвиженська і Сумська. Варто зазначити, що самі світлофори уже встановлено і для транспорту, і для перехожих, але вони ще й досі не функціонують.

На одному з заходів у Зінькові,  мер міста пояснив громаді, що охопити всі пункти Програми відразу не вдасться. Адже міськрада запланувала дуже багато справ.

У свою чергу активісти зазначають, що мерія затвердила Програму соціально-економічного та культурного розвитку на 2016 рік, але це просто текстовий документ без строків виконання певних завдань і без термінів. Закінчиться календарний рік, мер прозвітує про виконану роботу: розкаже, що вдалося зробити, а те, що не вдалося – залишиться невиконаним, от і все.

«Таким чином, у членів «Активної Громади» попереду кропітка й важлива робота – змусити владу відповідати за свої обіцянки, виконувати поставлені завдання, звітувати перед своїми виборцями. Знаю, це буде нелегко. Почуємо на свою адресу багато недобрих слів: хто такі і чому вказуєте нам, що робити? ідіть у депутати, тоді і будете впливати на виконання програми і тому подібне. Але відступати не маємо наміру, навпаки – шукаємо нові методи впливу на владу», – підкреслила регіональний координатор «Активної громади» Лариса Мельник.