“Активна Громада Запоріжжя” презентувала ініціативу,  розповіла про взаємодію громадян з представниками влади і тенденції розвитку громадянського суспільства.

АГ в Запоріжжі, семінар

15 травня запорізька команда “Активної Громади” відвідала Регіональний навчальний семінар “Активний громадянин – ефективна влада”. Він був організований за співпраці Центру Європейської політики (Словацька Республіка) та ГО „Світ розвитку суспільства” за партнерства Запорізького інституту післядипломної педосвіти.

АГ м. Запоріжжя, семінар

Семінар проводився для учнів старших класів, які протягом трьох днів знайомилися з основами проект-менеджменту і громадської активності. Вони вчилися вибудовувати візію і концепцію проекту, продумувати його опис і план впровадження, створювати креативну та яскраву презентацію. Говорили про пошуки однодумців, партнерів, зацікавлених соціальних груп, а також про необхідність і важливість налагодження зв’язків між небайдужими людьми.

АГ Запоріжжя

Координаторка проектів Інституту “Республіка” Анна Єрьоменко виступила як представниця громадського сектору. Вона розповіла про діяльність ГО в цілому, про їх взаємодію між собою, з представниками громади та владних структур, про тенденції розвитку суспільства в Україні і Запоріжжі зокрема. Також презентувала діяльність Інституту “Республіка” та ВІ “Активна Громада”. Після презентації пані Ганна долучилася до процесу обговорення проектів, розроблених школярами – учасниками семінару.

“Семінар справив на нас потужне позитивне враження і неабияк зарядив оптимізмом! Діти в свої 14-15 років вже мають активну громадську позицію. Всі запропоновані ними ідеї були спрямовані на покращення умов життя в Запоріжжі та містах області. Їх проекти також вирізниються реалістичністю і послідовністю. Самі учасники зарекомендували себе обізнаними, змотивованими і відкритими до комунікації: вони гнучкі, вміють досягати консенсусу і прислухатися до порад однолітків і тренерів. Окрім цього, серед учасників були ті, хто не боїться висловлювати власну точку зору і надавати критику. Проте, об’єктивну, коректну, по справі, з щирим бажанням щось змінити, покращити, уточнити”, – зауважила Анна Єрьоменко.

АГ Запоріжжя, семінар

За словами активістів, було приємно спостерігати за тим, що гості зі Словаччини змогли запалити в молодому поколінні зацікавленість і мотивацію до роботи та подальшої дії. Вдалося вкласти необхідні знання та навички. Організатори протягом всього заходу не тільки ділилися власним досвідом, але й надавали цінні поради, тактовно направляли та допомагали.

“Тож очікуємо через рік обговорити чимало блискучих історій успіху. З такою молоддю Україну точно очікує стрімкий розвиток і розквіт”, – додала комунікаційна координаторка “Активної Громади” Олеся Лапікова.