Публічні консультації і звітування мерів – напрямки діяльності Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада”

Протягом січня-червня ВІ «Активна Громада» в межах діяльності Інституту «Республіка» налагоджує співпрацю з міськими радами шляхом підписання Меморандуму про співпрацю та реалізації нового інструменту – публічних консультацій.

Roadmap septem (3)

Станом на червень поточного року, 16 публічних консультацій стартувало в 14 українських містах, з яких 10 завершено. Ще шість питань знаходяться на стадії активного обговорення, під час якого громадяни обирають один з варіантів розв’язання проблеми. У Кропивницькому, Житомирі, Ужгороді (дві консультації), Одесі та Львові мешканці долучаються до участі в прийнятті рішень.

Протягом півріччя координатори налагоджували діалог з мерами міст щодо публічного звітування перед виборцями. Наразі, маємо 7 очільників міст, які відкрито розповіли про свою діяльність за 2017 рік.

Також регіональні координатори спрямовують діяльність на підвищення обізнаності громадян про інструменти прямої демократії, активізацію населення та залученість до участі в прийнятті рішень на місцевому рівні. У містах проводяться тренінги на тему публічних консультацій.

Публічні консультації з громадянами – це інструмент, завдяки якому влада звертається до громадян для отримання їхніх думок щодо питання, яке впливає на їхнє життя. Метою такого інструменту є не лише вислуховування пропозицій громадян, але процес, який  наприкінці має результат – прийняття рішення.

Нагадаємо, що подовжений проект «Задай курс владі» реалізовується у 30 містах в частині організації публічних консультацій. Серед них – 18 обласних центрів і 12 малих міст. У частині сприяння публічного звітування міських голів Інститут буде виконувати проект у 12 малих та в 1 обласному центрі.

Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).