Засідання Клубу «Активної Громади» у форматі пікніку

9 липня у м. Южному відбувся тренінг на тему «Прозорі вибори. Як активні громадяни можуть слідкувати за дотриманням законів і принципів» у форматі пікніку з Клубом «Активної Громади».

У першій частині заходу активісти говорили про сутність та різновиди виборів в Україні. Обговорювали особливості виборчої системи, визначали, хто є суб`єктами виборчого права та хто може бути порушником цього права. До того ж присутні були ознайомлені з сайтом ЦВК. Зокрема, детально аналізували розділ «Позачергові вибори народних депутатів України 21 липня 2019 року», де можна знайти  інформацію про кандидатів та їхні програми, про партії, які беруть участь у цих виборах, про округи, дільниці та їх межі. Також організатори заходу інформували громадян про різновиди виборчих порушень, обговорювали  форми, обмеження та порушення ведення агітації. Для кращого засвоєння знань присутнім була запропонована гра «Знайди порушення». У ході інтерактиву учасники розбирали запропоновані їм ситуації щодо законності або ж протиправності.

Клуб АГ, Южне

«Нагадаю, що 21 липня 2019 року відбудуться позачергові парламентські вибори, а 2020 року очікуються всеукраїнські місцеві вибори, і періодично в окремих регіонах країни- вибори в ОТГ. У нашому випадку громадянам дуже важливо розуміти що таке вибори, у чому проявляється їхня «прозорість», які бувають порушення у передвиборчий період та під час них. Тепер вони знають, як можна уникнути, або ж попередити порушення, при цьому при можливості зафіксувати подібні протиправні моменти, а також як звернутися до відповідних органів», – зазначив регіональний координатор ВІ «Активна Громада у м. Южному Андрій Коновалов.

У другій частині заходу тренери разом із учасниками обговорювали  наступні виборчі порушення:

  • прямий і непрямий підкуп виборців
  • порушення з боку виборчих комісій
  • порушення з боку виборців
  • порушення в день голосування

Клуб АГ, в Южному

При цьому звертали увагу і на відповідальність за подібні порушення. Наприкінці тренінгу організатори презентували присутнім поради для виборців від ГМ ОПОРА: «Що варто і НЕ варто робити у день голосування на виборчій дільниці? Поради для виборців». Також запропонували сформувати ініціативні групи для розгляду та аналізу різноманітних ситуацій у передвиборчий період, виявляючи порушення та складаючи алгоритм дій у даних випадках.

«Сподобався формат заходу, організатори творчо, нестандартно підійшли до його проведення. Тематику тренінгу вважаю актуальною та необхідною у наш час, особливо, коли в Україні відбуваються суттєві зміни. Треба і людям ставати більш обізнаними, хоча б у якісь мірі розбиратись у виборчому процесі. На мою думку, громадяни мають знати що є порушенням під час виборів, звертати увагу на подібні речі та звертатись при необхідності у відповідні  структури та органи, не залишатись осторонь», – підсумувала учасниця заходу, мешканка Южного Анастасія.

Клуб Южне АГ

Клуби «Активної Громади» проходять у межах проекту «Якісна інформація – якісний вибір». Він направлений на підвищення політичної культури серед населення України та підвищення якості інформаційного простору у період парламентських виборів.

Примітка. Проект «Якісна інформація – якісний вибір» виконується Інститутом «Республіка» в партнерстві з Громадським радіо за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews.