Одесити зможуть долучитися до вибору кращого проекту пам’ятника Небесної Сотні. Його встановлять біля облдержадміністрації на проспекті Т. Шевченка. Для реалізації даної ініціативи управління містобудування та архітектури ОДА спільно з громадською організацією «Інститутом «Республіка» запустили публічну консультацію.

За словами регіонального координатора ВІ «Активна Громада» в Одесі Юлії Чухало, публічна консультація покликана побудувати місток комунікації влади і громадськості, що має в результаті мету – прийняття рішення.

«Ми дуже раді, що саме це питання винесено на обговорення громадськості, оскільки Герої Небесної Сотні загинули, відстоюючи демократію, свободу і незалежність, а такий метод спілкування влади і громадян – правильний і демократичний», – додає Юлія.

На вибір одеситів виставлено 16 макетів пам’ятників Небесної Сотні, які мають свої цифрові номера. Кожен охочий може обрати вподобаний макет на сайті: https://vdmk.org/2832 або відправити SMS з текстом «2832 (пробіл) номер відповіді» на номер 093-177-00-35.

Odesa PK (1)

Як відзначають в управлінні містобудування архітектури ОДА, конкурс проходить з метою увічнення людської, громадянської та національної відваги і амовідданості, сили духу і стійкості громадян, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

«Будь-який житель міста може подивитися виставку макетів робіт на другому поверсі Канатної, 83. Тут можна буде на місці проголосувати за кращу роботу. Також ми просимо всіх жителів міста й області долучиться до онлайн-голосування на кращу проектну пропозицію спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні в Одеській області. Наш святий обов’язок сьогодні увічнити пам’ять Героїв Небесної Сотні», – говорить начальник Управління Надія Бєлєнко.

Консультація триватиме до 31 липня 2018 року. А після, за словами голови комісії конкурсу Анатолія Урбанського, комісія прийме рішення з урахуванням думки одеситів.

qr_code Одеса ПКНагадаємо, що результати попереднього конкурсу були анульовані. У кінці грудня був оголошений новий конкурс. Минулий проект викликав безліч нарікань одеситів. А найголовніше – він схожий, як дві краплі води, на пам’ятник «Голуби миру» в російському Ангарську.

Довідково. Публічні консультації проводяться в межах проекту «Задай курс владі», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).