Станом на травень 2018 року із 42 депутатів Тернопільської міської ради прозвітувало про свою роботу за 2017 рік лише 12. У порівнянні з минулорічними даними (30 із 42 обранців прозвітували за діяльність у 2016 р.), ситуація погіршилася.

Ми не можемо врахувати трьох новообраних депутатів, які поповнили лави представників партії «Свобода» лише у 2018 році. Таким чином, не повідомило про свою діяльність за минулий рік 27 депутатів, тобто більша половина.

тернопіль

Ця інформація не може не турбувати громадян, адже звітування – обов’язок депутатів, який вони повинні виконувати щорічно, а можна й частіше, якщо цього забажають виборці чи органи самоорганізації населення (ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад). Анонсування, де і коли відбуватиметься звітування, проводять ЗМІ, а місцева рада покриває витрати на їх проведення з місцевого бюджету.

Ось список депутатів, які сумлінно виконали свій обов’язок та прозвітували за свою діяльність: Михайло Ібрагімов, Ліна Прокопів, Андрій Артимович, Володимир Гринда, Іван Зінь, Оксана Яциковська, Сергій Лупак, Петро Поврозник, Роман Торожнюк, Наталія Шоломейчук, Олег Шморгай, Наталія Паньків .

Стверджувати, що 27 з 42 депутатів узагалі не звітували, ми не можемо. Можливо, їх звіти були оприлюднені десь у пресі чи на Інтернет-ресурсах, проте знайти їх не вдалося. А отже, тернополяни також не можуть ознайомитися з результатами діяльності цих обранців.

Відповідно до оприлюднених даних у звітах, депутати допомагали мешканцям своїх округів та сприяли вирішенню проблем місцевого населення. Зокрема, виникали проблеми зі станом житлових будинків, прибудинкових територій, благоустроєм та відсутністю чи незадовільним станом дитячих майданчиків.

Проаналізувавши звіти представників громади в органах влади ми можемо назвати топ-5 найчастіших питань та проблем, які були вирішені депутатами на своїх округах:

  • ремонт житлового будинку (даху),
  • ремонт та встановлення дитячих майданчиків,
  • капітальний та поточні ремонти доріг у дворах,
  • ремонт водогінних мереж,
  • благоустрій прибудинковий територій.

Також хочемо додати, що для дослідження бралися лише ті звіти, які відповідають вимогам чинного законодавства та здійснені у спосіб, передбачений ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» та ЗУ «Про доступ до публічної інформації».