Новий інструмент участі громадян у житті міста запрацював у Львові.

19 червня відбулася прес-конференція від Інституту «Республіка», яка стосувалася запуску першої публічної консультації в місті. На обговорення винесено питання щодо першочерговості покращень у Левандівському парку на вул. Повітряній.

На розгляд та вирішення цього питання винесено наступні варіанти:

  1. Прокласти бігові доріжки
  2. Обладнати паркове освітлення та встановити лавки
  3. Облаштувати майданчик для вигулу собак
  4. Встановити дитячий майданчик
  5. Облаштувати, висадити клумби та інша робота з озеленення.

Висловити свою позицію можна за посиланням: https://vdmk.org/3745
Або відправивши СМС, на номер 093 177 00 35 з текстом – 3745 (пробіл) номер відповіді.

Координатори організації Анастасія та Марія розповіли про існування інструменту публічних консультацій та повідомили питання, які будуть висунуті на консультації. Та найголовніше, розповіли про шляхи залучення громадян до участі.

«Публічна консультація – це новий інструмент демократії. Публічна консультація – це інструмент, за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання. Воно виноситься на загальне обговорення, кожен громадянин може висловитися і вплинути на прийняття остаточного рішення», – додає Анастасія Безпалова, регіональний координатор «Активної Громади Львова».

PK Lviv

Цей інструмент дозволяє спростити процес врахування думки громади для влади. Мешканці міста мають можливість взяти участь в ухваленні рішень на місцевому рівні в максимально доступний спосіб, що відповідно сприяє ефективній комунікації громади та влади.

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ГО «ВГО «Інститут «Республіка». Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).