22-24 липня у Рахівському районі відбулась чергова Школа Активної Громади, учасниками якої стали представники Західної України. Під час навчання у Школі представники та координатори Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” Олександра Скиба, Віталій Гліжинський, Андрій Сільченко, Анна Шавиро, Микола Яцков та Юрій Середа ознайомили активістів з основами побудови громадянського суспільства.

1

Спікери  провели тренінги на різні теми, а саме: активізація громадян: основні кроки до успішної громади, особистий імідж та основи публічного виступу,  основи адвокаційної кампанії, основні такти взаємодії з владою, інструменти участі громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні та інші. Спікером та гостем Школи стала Волонтер Корпусу Миру США – Кет Янг, що провела курс з основ лідерства.

5

3

Не менш важливим кроком стали вечірні навчання щодо взаємодії членів та побудови дружної команди (“team building“). Під час проведення Школи учасники обмінювалися досвідом, відкривали нові можливості співпраці та навчалися відстоювати інтереси громади.

4

“Для мене школа була дуже корисною, особливо практичний матеріал. Я вже на школі почав реалізовувати свою адвокаційну кампанію для допомоги АТОшникам (безкоштовне МРТ у клініці Мукачева) і залучив одну із учасниць школи, яка обіцяла взяти інтервю у губернатора щодо даного питання.  Також не менш важливою була і вечірня програма”, – поділився враженнями Сергій з м. Мукачево.

Учасники здобували знання та обмінювалися досвідом у різних формах: це і тренінги, і курси, і спічі, а також ігри та конкурси.

2

Варто зауважити, що у вересні планується проведення третої Школи Активних Громадян в м. Южне.

Школа відбувалась за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED)