Новини Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада” в період 08.07 – 17.07

м. Ужгород

14 липня 2016 року Ужгородська міська влада затвердила положення про громадський бюджет з обсягом не меншим за 3,5 млн. грн. щорічно. Про те, як власне  з`явився громадський бюджет  на Закарпатті, чий вивчався і запозичувався досвід та про цікаві деталі перебігу кампанії розповів  Микола Яцков – регіональний координатор Інституту «Республіка».

 

с. Катеринівка, Кіровоградська обл.

16 липня в с. Катеринівка представники «Активної Громади» провели інформаційно-просвітницький захід під назвою: «Реформа йде до людей». Під час зустрічі обговорили важливі питання, що стосуються необхідності активної дії для підтримки процесу децентралізації влади. Активісти наголошували на тому, що нині неможливо залишитися осторонь цієї реформи.

Катерин. 16

У ході заходу, жителі Катеринівки безпосередньо вносили свої пропозиції щодо покращенню життя на селі. Активісти роздали також газети з актуальними для громадян темами щодо створення ОСББ. Бесіду проводили в тісному контакті зі слухачами. У формі вікторини та живого спілкування з учасниками свята вдалось обговорити ключові питання децентралізації та змоделювати практичне застосування інструментів громадської участі.

Катеринів. 16 лип

Згодом була розмова із сільським головою який повідомив, що залишається невизначеною думка громади с. Могутнього, щодо об’єднання навколо с. Катеринівки. У результаті, домовилися про ще одну позачергову зустріч з мешканцями с. Могутнього для визначення причин їхнього вагання та встановлення подальшого взаємозв’язку.

м. Черкаси

14 липня  «Активна Громада» Черкас провела зустрічі з сільським головою, підприємцями та жителями у с. Боровиця Чигиринського району Черкаської області стосовно утворення територіальної громади. Мета зустрічі – налагодження діалогу щодо початку процесу об’єднання в ОТГ у селі. До зустрічі були запрошені та залучені 18 жителів Боровиці.

Черкаси 2

У ході заходу, присутні обговорили питання, що село має всі можливості стати адмінцентром територіальної громади. Проте, і сільський голова, і жителі притримуюся думки, що їхній район потрібно об’єднувати за принципом «Один район – одна громада». Адже, на їх думку, це уможливить забезпечення найбільш ефективного надання послуг та не призведе до соціальної напруги в громадах, які не можуть домовитися, хто ж має бути адмінцентром. Тому, ні фінансово-економічних розрахунків щодо можливого об’єднання, ні об’єднання в ОТГ покищо не проводили.

Представниками ініціативи «Активна Громада» було надано низку роз’яснень щодо переваг об’єднання, розповсюджені газети «Наші вісті» та «Нова доба», у яких розміщена інформація про переваги реформи децентралізації. Активісти також висловили готовність і надалі надавати консультації щодо питань реформи місцевого самоврядування.

м. Херсон

13 липня в Херсоні відбувся круглий стіл з нагоди старту в області широкомасштабної акції «Децентралізаційний марафон», яку ініціювала Асоціація міст України. Захід відбувся з метою активізації та стимулювання процесу об’єднання і формування спроможних громад.

У заході взяли участь голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Дмитро Бутрій, виконавчий директор регвідділення Асоціації Лариса Оленковська, начальник управління освіти та науки ОДА Євген Криницький, голова Кочубеївської ОТГ Іван Дудар, голова Музиківської сільської ради, яка готується до виборів у щойно створеній ОТГ, Олександр Лейбзон та експерти з питань місцевого самоврядування.

Херсон 14 лип

Учасники «Активної Громади» також долучилися до круглого столу. Координатор у м. Херсон Римма Бараненко під час свого виступу презентувала проекту «Успішна Громада», розповіда про основні методи, інструменти діяльності. Активісти також доповіли з приводу досягнень «Активної Громади» та виступили з пропозицією до органів влади та Асоціації міст України про співпрацю у сфері децентралізації.

Варто зазначити, що «Децентралізаційний марафон» покликаний забезпечити донесення об’єктивної інформації до людей про переваги децентралізації з метою масштабнішого просування реформи.  Пі час круглого столу відбулось спілкування про переваги реформи місцевого самоврядування, невідворотність процесів децентралізації влади, переваги бюджетної децентралізації та їх вплив на рівень життя громад, про першорядні завдання ОТГ після об’єднання, про важливість збереження соціальної інфраструктури сіл тощо.

м. Жмеринка

12 липня відбулася офіційна зустріч «Активної Громади» з головою міста Жмеринка Анатолієм Кушніром. У результаті годинної зустрічі з міським головою і секретарем ради дійшли висновку, що об’єднанню Жмеринської громади бути. Мер цілком підтримує думку та бажання міщан об’єднатися. Він запевнив активістів у тому, що буде сприяти й допомагати їм у просвіті українців та роз’яснень з приводу реформи з децентралізації.

Відтепер попереду в представників «Активної Громади» є низка завдань, що стосуються просвітницької, організаторської та роз’яснювальної роботи. Зокрема, активістам слід переконати більшість депутатів міськради у доцільності об’єднання.

Наступним кроком, буде проведення низки зустрічей з жителями сіл та міст району. 25-27 липня планується широкомасштабне зібрання громадян з метою ознайомлення їх з реформою місцевого самоврядування та руйнування міфів про реформу. Активісти планують дати пояснення щодо перспектив та наслідків об’єднання, а також обговорити утворення бюджету об’єднаної громади.

ффф3

10 липня «Активна Громада» Жмеринки розповсюдила черговий номер газети “Наші Вісті” у своєму місті.
Люди починали читати газету прямо на зупинках та алеях. Жителі цікавилися останніми новинами щодо впровадження реформи з децентралізації, успіхами та досягненнями «Активної Громади».

 

м. Зіньків

13 липня/ Спільними зусиллями «Активної Громади» та жителів міста на сесії сьомого скликання Зіньківської міськради відбулася важлива подія  – прийнято рішення «Про затвердження Статуту Зіньківської територіальної громади». Відтепер, Зіньківська громада має свій основний документ, яким визначається порядок формування та організації діяльності міськради. Як сказав розробник Статуту, секретар міської ради, Володимир Чикало: «Статут – це свого роду конституція нашої громади». Для активістів найважливішим розділом цього документу, звичайно, є Розділ ІІІ – «Участь членів Зіньківської територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування», в якому названо форми цієї участі, а саме: місцевий референдум; місцеві вибори; загальні збори; місцева ініціатива та інші, загалом 11 пунктів.

Зінь. Статут 13 лип

Практичне застосування інструментів прямої демократії дуже важливе, якщо ми хочемо будувати життя нашої громади на демократичних засадах, особливо в умовах створення об’єднаної територіальної громади. Прийнятий Статут громади – це 50% успіху, інші 50% – за активною роботою! Тому учасники «Активної Громади» плідно працюють у тому ж напрямку: вчать зіньківську громаду застосовувати інструменти прямої демократії!

с. Тарасівка, Київська обл.

11 липня відбулися збори мешканців двох виборчих округів с. Тарасівка, на яких звітували про свою роботу депутати Тарасівської сільради. Зокрема, вони доповіли про закриття сміттєзвалища в с. Тарасівка, відзначили активну позицію деяких депутатів Тарасівської сільської ради та активних громадян, які приймали безпосередню участь в цьому процесі. Учасники «Активної Uромади» брали безпосередню участь у вирішення проблеми щодо незаконного функціонування полігону. У ході зустрічі депутати розказали про проведені громадські слухання і яких результатів домоглися.

Мешканці Тарасівки акцентували увагу на тому, що на вулицях необхідно поставити знаки обмеження швидкості та руху важковагового транспорту. Адже сільські дороги не пристосовані до багатотонних авто і не витримують такого навантаження,  у наслідок чого відбувається руйнація споруд.

Ще однією із причин, що заважає нормальному проживанню, було названо розміщення «собачого готелю» з порушенням СанПіН, та самовільне будівництво споруд з порушенням архітектурно-будівельних норм. Було рекомендовано учасникам зборів написати звернення до сільського голови для вирішення цих питань із залученням відповідних фахівців.

Також на цих зборах представники «Активної Громади» розповіли про механізми участі громадян у вирішенні суспільних проблем, розповсюдили газету «Наші вісті». Координатор села доповів про переваги добровільного об’єднання громад із дотриманням перспективного плану. Це у свою чергу дасть можливість залучати кошти Держфонду Регрозвитку на розвиток інфраструктури, і звісно будівництво нової дороги, передбаченої Проектом Генерального плану села. У результаті чого, буде можливість пустити потоки важковагового транспорту в обхід старої забудови та зберегти від руйнації будинки.

 Тарас. 11 лип

12 липня відбулася зустріч експертів з децентралізації, представників «Активної Громади» Тарасівки з Наталією Мошинською – директором департаменту містобудування та архітектури Київської ОДА. Тема зустрічі: «Перспективний план Боярської громади: хто входить?, як буде відбуватись об’єднання чи приєднання? Які перспективи населенних пунктів, що об’єднуються? та Проект Генерального плану с. Тарасівка».

Зустріч виявилася плідною, присутні отримали відповіді на всі питання, зокрема, як малим населенним пунктам відстояти свої інтереси? Якщо об’єднання відбудеться добровільно, відповідно до перспективного плану, тоді об’єднана громада отримає додаткові кошти від держави на розвиток інфраструктури.

Важливо те, які перспективи отримають населенні пункти, що мають об’єднатися в одну громаду? Перш за все необхідно зрозуміти, що передача повноважень іде не стільки на органи місцевого самоврядування (як зазвичай звикли думати), а на громаду, тобто на населення, яке має контролювати органи місцевого самоврядування у частині виконання цих повноважень. Для цього вже існують механізми впливу на дії органів місцевого самоврядування. Ними лише потрібно користуватися – це, в першу чергу вибори, Статут громади, який ще до об’єднання має створити робоча група, і який мають ратифікувати всі ради, в якому має бути передбачено, в першу чергу захист малих по чисельності громад, що входять в об’єднану територіальну громаду. Регламент ради, положення про загальні збори, про громадські слухання, про місцеві ініціативи, про електронні петиції, та ще багато чого, що забезпечить прозорість та відкритість ради, виконкому, депутатського корпусу, виконавчих органів ради.

Активісти також наголосили на болючому питанні щодо Проекту Генерального плану с. Тарасівка. Як виявилося, документ на містобудівну раду не надходив. Тому учасники закликали депутатів долучатися до його розгляду та негайного затвердження.

м. Кропивницький

11 липня представники «Активної Громади» Кропивницького (Кіровограду) відвідали редакцію Кіровоградської районної газети «Зоря». Поспілкувались про можливість розміщення публікацій про комплекс реформ з децентралізації влади та інструменти участі. Також важливим завданням залишається популяризація реформи місцевого самоврядування та спонукання населення до активної участі в житті громади.

Кропивницький

Головний редактор Віктор Крупський зустрів пропозицію схвально та погодився співпрацювати з активістами громади. Після успішної зустрічі активісти Кропивницького продовжили просвітницьку діяльність, роздаючи перехожим газету «Наші вісті». Спілкуючись з людьми, заходили до державних та недержавних закладів, відповідали на запитання та обговорювали перспективи реформи. Люди позитивно реагували на наш візит, охоче брали та читали газети.

м. Южне, Одеська обл.

17 липня «Активна Громада» Южного вкотре долучилася та взяли участь у семінарі «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні». Організатори заходу презентували план дій на основі дослідження щодо дотримання принципів верховенства права у наданні послуг.

Під час зустрічі жваво обговорювалися питання гендерного профілю міста, проводилася статистику та аналіз. Крім того, піднімалися питання стосовно реформи з децентралізації, її розвиток та подільші перспективи. Присутні робили акцент на ситуації у даній сфері саме у місті Южному та у навколишніх селах.

Южне 17 лип

Після закінчення семінару «Активна Громада» міста продовжила діалог із представниками міської ради та сільської ради с. Сичавки щодо варіантів інформування жителів сіл щодо реформ. Активісти відкоригували план дій стосовно подальшої діяльності, виходячи із своєрідності ситуації та позиції жителів щодо об`єднання та враховуючи місцеві особливості.

 Южне 17

10 липня, у вихідний день, Активісти Южного розповсюджували газету «Інституту Респуліка» «Наші Вісті». Мешканці міста із цікавістю розглядали новини «Активної Громади». Координатор у свою чергу розповідав громадянам про діяльність ініціативи, про успіхи проекту та результати, котрих досягли.

Також під час зустрічі обговорювалися наболілі питання стосовно ОСББ. Южанців цікавила проблема ремонту будинків, покращення території та обладнання прибудинкової території. Активісти розповіли громадянам про бюджет участі та нові можливості щодо інструментів участі громадян.

8 липня активісти м. Южне взяли участь у тренінгу «Практична медіагромотність». У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування, депутати місцевої ради, представники комунальних та державних структур, ЗМІ та просто активні жителі міста. Під час тренігну вчилися відрізняти якісні новини від пропаганди, вивчали вплив мас-медіа на громадську думку та одержали практичні поради з перевірки інформації. Присутні отримали хороші знання та корисний досвід.

Учасники заходу також ознайомились з реформою децентралізації та після продемонстрованих відеороликів, проаналізували достовірність отриманої інформації, яку нещодавно обговорювали на Національному форумі. Таким чином члени «Активної Громади» ознайомили місцевих активістів із питаннями щодо реформи місцевого самоврядування, котрі обговорювались на Національному форумі, з результатами своєї роботи та планами на майбутнє.

м. Скадовськ

17 липня.Практичний вплив реформи місцевого самоврядування в Україні, його виклики і перспективи – про це говорили на зібранні представники «Активної Громади» міста  на черговій зустрічі з жителями Скадовської громади. Знання, отримані на форумах, круглих столах по обміну досвідом та на тренінгах допомогли активістам успішно й досконало провести просвітницьку роботу та розібратись в алгоритмах створення ОСББ.

Більшість присутніх погодились на створення ОСББ, розуміючи в цьому необхідність, особливо в час реформ у країні. Проте, серед присутніх утворилася й опозиція (на жаль, не зовсім з конструктивними контраргументами). Але ці мешканці дали підстави ще раз задуматися над тим, що пересічні громадяни потребують постійної та якісної просвіти. На жаль, пасивну позицію в обговоренні займали присутні чоловіки, жінок була більшість. Мабуть, тут спрацювали гендерно-чутливі інструменти місцевого самоврядування та наполегливість жінок в ознайомленні з раніше наданим консультативно-інформаційними посібниками.

 ффф29 липня нарешті, відновилися роботи по капітальному ремонту доріг. Ще наприкінці минулого року за ініціативи «Активної Громади» проблему асфальтування та повного відновлення доріг, а не ямкового ремонту, закладено в соціально-еокномічний план. Це питання також лобіювалося на засіданнях міськради. Наразі, ведуться дорожні роботи на вул. Святоюріївській, як і було передбачено за програмою меморандуму “Задай курс владі“.

13 липня у місті тривають роботи, прокладається нове асфальтове покриття по вул. Святоюріївській біля храму Святого Юрія. Роботи проводяться у рамках міської програми «Дороги міста- 2020».

Нове покриття є необхідним біля культової установи у центрі міста, нині вірянам буде значно зручніше відвідувати церкву, проводити масові громадські заходи до святкувань.

Новий та якісний асфальт цього року ще побачить вул. Короленко, Скадовського, Авіагрупи, Лазурна. Витрати на ремонт також були закладені ще на початку року в міському бюджеті. За відомостями міського голови Олександра Яковлєва, загальний обсяг робіт складає близько 1.3 кілометра.