Напередодні дебатів серед викладачів ВНЗ Кам’янця-Подільського координатор ВІ “Активна Громада” Христина Будурович розповіла про перші успіхи та важливість такого проекту для українців загалом.

АГ Кам'янець-Подільський

Зародження ідеї дебатів у Кам’янціПодільському

Ідея з’явилася після перших успішних дебатів навесні 2017 року, тоді це сподобалося всім учасникам дійства. Тому виникла спільна ініціатива продовжувати дебатні турніри й навіть створити дебатний клуб в місті.

Ініціатором була ВІ “Активна Громада”. Організація й демонстрація такого виду змагання запалила у студентів ВНЗ бажання підхопити ініціативу. А як тільки знайдеться лідер серед студентів, який захоче координувати цю справу надалі і зробити такі чемпіонати традиційними – ми з радістю допоможемо. Це одна з основних цілей “Активної Громади” у Кам’янці, – “розбудити” активність студентів та зацікавити їх проведенням таких заходів надалі самостійно.

Хто підтримує проект та хто у ньому бере участь?

Допомогою та підтримкою для нас є відділ молоді і спорту міської ради в особі заступника керівника – Лідії Шкири. Зараз ми маємо приміщення для проведення дебатів та можливість дарувати нагороди учасникам. Надалі будемо шукати спонсорів тому, що призи – то найголовніші стимули попри цікаві й динамічні ігри.

Приємно, що до цієї справи долучилися підприємці нашого міста і ВНЗ які заохочують студентів до участі у таких заходах. Серед них Кам’янець-Подільський НУ ім. І. Огієнка, Кам’янець-Подільський податковий коледж, Кам’янець-Подільський державний аграрно-технічний університет, Коледж подільського державно-аграрного університету, Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж, Кам’янець-Подільський коледж будівництва, архітектури та дизайну.

АГ м. Кам'янець-Подільський

Перші кроки та плани на майбутнє

Попередньо перед фінальною грою на день студента 17 листопада було запропоновано навчальним закладам міста зробити внутрішній дебатний турнір. У нас успішно відбулися відбірні ігри у 3-х навчальних закладах та фінал у сесійній залі міської ради. У фіналі взяли участь представники студентства з 6 ти вишів міста.

Після фінальної гри ми зустрічалися зі студентами та говорили про весняний етап студентського дебатного турніру, а також про створення шкільної й викладацької ліги. Зокрема, вже 14 грудня буде проведена “пілотна” дебатна гра між командами викладачів 4-х місцевих вишів. Також плануємо організувати постійний дебатний клуб та налагодити контакт з іншими клубами в Україні й за кордном.

Студенство “горить” новими активностями

Це добре, що молодь цікавиться дебатами, хоче брати участь у них та й загалом горить цим. Приємно було спостерігати за студентами, які активно обговорювали свої дебати після відбірної гри вже наступного дня. Ця форма діалогу зробила простий студентський семінар справжнім полем дискусії та канвою для неформального підходу до засвоєння матеріалу того чи іншого предмету.

АГ м. Кам'янець

“Радію, що маємо можливість заснувати нашу Кам’янецьку дебатну лігу. Адже дебати як форма гри стимулюють до активності, комунікації та нових знайомств. Хочеться, щоб студенти не проводили свій час лише за комп’ютерами чи в клубах. Така діяльність не тільки показує приклад молодшому поколінню, а й формує генерацію освічених особистостей, які зможуть донести свою думку до соціуму та захистити свої інтереси. Держава починається з кожного з нас. Сподіваюся, у майбутньому вже через 5-10 років ми будемо мати справжніх лідерів думок, освічених молодих людей, які прийматимуть рішення і братимуть участь у розвитку нашої країни не заради своїх інтересів, а заради інтересів українців загалом”, – координатор “Активної Громади” Христина Будурович.