Під час гри молодь створила свою модель віртуальної держави, в якій стикнулися
інтереси різних груп населення, виникли кризи та загрози. Проте, кожен мав грати свою роль до кінця

9 жовтня в Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова відбулася гра-моделювання «Право вибору» на тему майбутніх парламентських виборів. Протягом трьох годин учасники розігрували передвиборчий процес, приміряли ролі політиків, олігархів, світових організацій, політичних партій, громадських активістів, представників культури та ЗМІ.

IMG_0342

Модератором заходу був засновник дослідницької компанії “Active Group”, політичний експерт Андрій Єременко. Він координував хід гри та допомагав учсникам виходити з різних кризових ситуацій.

За результатами гри-моделювання: в Україні розгорілися ще кілька протилежних за підтримкою Майданів, участь в долі країни беруть ЄС, США та РФ. У виборах перемагає політична сила Саакашвілі, яка змінює форму правління, та починає впроваджувати реформи. Реформування проходить досить успішно, вдається змінити 25% верхівки влади. ЗМІ також стали досить незалежними: брали гроші з усіх, тому інформація була об’єктивною. Церква стала зовсім аполітичною, що дуже потішило самих учасників гри.

Гра-моделювання «Право вибору» мала на меті відтворити виборчий цикл (міжвиборчий період – виборча агітація – день виборів – міжвиборчий період) і перевірити, які зміни учасники запропонують у даний процес.

«У ході гри  виникала криза, яка здавалася невирішуваною. Але завдяки фантазії студентів і досвіду модератора нам все ж вдалося вийти з ситуації та впровадити дієві реформи в Україні. Відбувався цілком реальний виборчий процес. Фінальна доля цієї країни залежала саме від «акторів» та їх вибору. Тому, важливою була і є активна позиція кожного героя не лише в грі, а й реальному житті», – зауважила регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у Києві Наталія Єлісєєва.

Гра-моделювання «Право вибору» проходить у межах проекту «Активна Громада: право вибору» Інституту «Республіка».

Контакти: регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Київ, Наталія Єлісєєва, тел.:093 287-57- 89; e-mail: eliseevanatalia5@gmail.com

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” — об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.

Проект “Активна Громада: право вибору” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).