У межах проекту «Активна Громада: право вибору» у селищі Новому відбувся форум з акцентом на невідворотність покарань за порушення виборчого законодавства.

Виборча реформа, якою вона має бути? – Про це та загалом про реформи говорили на форумі, що відбувся 10 жовтня в селищі Новому у приміщенні сесійної зали.

Учасниками заходу були – селищний голова, представники ГО та депутати місцевої ради. Вони обговорили стан впровадження виборчої реформи, як важливої складової при реформуванні країни.

На початку форуму  регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Міценко Сергій представив учасникам результати дослідження стану впровадження реформ на місцях. Його оприлюднила дослідницька компанія «Active Group» у партнерстві з Інститутом «Республіка», опитавши при цьому понад 400 експертів з усіх областей України.

Після презентації дослідження щодо загального стану реформ перейшли до теми виборчої реформи. Більше детально зупинилися на недоліках виборчого законодавства. Під час цього блоку загальною темою було невідворотність покарань за порушення виборчого процесу та інші аспекти, що ставлять під загрозу демократичність виборів.

Наступним взяв слово селищний голова Новенської ради Сергій Денисенко. У своєму звернені до учасників він пояснив, настільки важлива прозорість місцевих рад для простих мешканців:

«Лише завдяки відкритості та прозорості між владою та громадянами можуть формуватися довірчі відносини. Вони як наслідок, стануть підґрунтям розвитку партнерських відносин громади та влади».

Він також повідомив громадян про кроки, зроблені радою, щодо запровадження електронного врядування.  Сергій Денисенко рекомендував брати участь громадськості в засіданнях селищної ради і робити свідомий вибір під час волевиявлення.

Активна Громада Обознівка

Депутат місцевої ради Стойко Валерій цілком підтримав голову ради та доповнив його виступ, зауважуючи, що формування демократичної та відкритої влади майже неможливе без сприяння громадян. Так мешканці мають брати більш активну участь у житті свого населеного пункту. Зокрема, ходити на засідання та слідкувати за діями місцевої та національної влади, об’єднуватись та спільно вирішувати місцеві проблеми.

Наступний блок форуму  гра – моделювання. Інтерактив відбувся у невимушеній обстановці та на початку мало хто з учасників розумів значимість гри. Проте, згодом у ході процесу почали усвідомлювати, які переваги дає таке моделювання ситуації: можливість передбачення поведінки кандидатів та чого від них очікувати в майбутньому. Як сказав один з учасників: «Чим більше подарунків та агітації від кандидата – тим менше користі слід очікувати від нього».

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада”»— об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).