Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 19.07. – 26.07.

м. Южне, Одеська обл.

19 липня під час чергової інфогодини представники ВІ «Активна Громада» цікавились у мешканців міста Южного, чи знають вони депутатів свого округу? У ході дискусій виявилось, що люди частково знають обранців, котрі входять до місцевої ради, а от представників від свого будинку знають лише одиниці. Та навіть ті співрозмовники, хто знає своїх депутатів, не звертаються до них за допомогою у вирішенні того чи іншого питання.

За словами координатора «Активної Громади» Андрія Коновалова, здебільшого люди говорять про те, що покладаються тільки на свої сили та звикли вирішувати проблеми самостійно, або разом із однодумцями. Цього разу він спілкувався переважно із активними та небайдужими людьми, котрі доволі часто беруть участь у різноманітних заходах.

Активна Громада Южне 18

«Щодо місцевих проблем, то люди здебільшого були задоволенні життям у місті, але все ж таки звернули увагу на такі нюанси, як: слабко розвинена інфраструктура, проблеми, котрі стосуються роботи Одеського припортового заводу та недостатнє забезпечення порядку у місті з боку правоохоронних органів. Крім проблемних місць, громадяни звернули увагу на процес покращення благоустрою міста (масштабний ремонт пішохідних доріжок, встановлення зручних спусків для візків, реконструкція проспекту Миру тощо). Не не може не милувати око», – зауважив Андрій Коновалов.

 

 

 

м. Горішні Плавні, Полтавська обл.

19 липня відбулася зустріч ВІ «Активна Громада Горішніх Плавнів» та активу міської організації політичної партії ВО «Свобода». Під час зустрічі в рамках кампанії «Активна Громада: право вибору» від Інституту «Республіка» обговорили зі свободівцями суспільно-політичний стан у країні та у місті. Зійшлися на необхідності змін та активної участі у них простих громадян.

Активна Громада Горішні Плавні 18

Сторони також обговорили стан впровадження реформ у Горішніх Плавнях та можливі напрями співпраці. Регіональний координатор Володимир Дмитренко домовився, зокрема, з Олександром Шепелем, головою міських свободівців, про участь членів ВО «Свобода» Горішні Плавні у форумі «Синергія влади і громади – можлива?/!» та про підписання меморандуму про співпрацю.

20 липня відбулася традиційна інфогодина від «Активна Громада Горішніх Плавнів». Окрім обговорення важливості проведення виборчої реформи та участі простих громадян у впровадженні наявних реформ, активісти досліджують рівень пасивності горішньоплавнян щодо участі у громадських ініціативах, рухах та організаціях.

Активна Громада Горішніх Плавнів 18

Ось такі коментарі прозвучали під час інфогодини: «Нічого у вас не вийде, адже все вирішує мер. Якщо досі ці всі питання не вирішені, то вони йому не цікаві. Якщо вони йому не цікаві, то ви нічого не доб’єтеся. Значить і час витрачати не треба на це. Ось моя позиція. Вибачте». Значна частина комунікації активістів ВІ «Активна Громада» направлена саме на знищення таких стереотипів серед громадян. Тому, щочетверга з 17:00 до 18:30 біля ЦНАПу (біля входу до дитячої бібліотеки), вони чекають на громадян, котрі хочуть долучатися до змін.

 

 

м. Рівне

22 липня представники «Активної Громади Рівного» провели децентралізаційну інфогодину . Спільно з Наталією Головач та Наталією Малиновською громадяни обговорили питання, що стосується виборів у об’єднаних територіальних громадах.

Активна Громада Рівне 18

Як зазначають активістки, далеко не всі знають про нинішні обговорення перспективи об’єднання Рівного з навколишніми селами, від того і різняться думки з приводу доцільності. Не всі поділяють думку, що об’єднання потрібне. Люди цікавляться, чи будуть тоді нові вибори і яким чином відбуватиметься приєднання. Ще однією темою для обговорення були звіти депутатів міської ради, які були нещодавно оприлюднені під час форуму «Синергія влади і громади – можлива?/!». Важливо, щоб громадяни самі проявляли цікавість до діяльності обранців та брати на контроль виконання обіцянок.

 

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

22 липня в селі Обознівка активісти Інституту «Республіка» інформували громадян про реформу виборчого законодавства під час інфогодини. У процесі спілкування мешканці села цікавилися темою виборів в громадах, що об’єднуються, перспективами та викликами, які існують після утворення ОТГ.

Активна Громада Обознівка 18

За словами координатора «Активної Громади» Сергія Міценка, громадянам важливо почути про можливості ефективної взаємодії з обраними представниками влади та методами налагодження діалогу. Тому, разом зі співрозмовниками активісти розглядали перспективу створення програм від громади для представників влади саме перед виборами до місцевих рад, а також надавали базові знання про інструменти участі громадян для впливу на прийняття рішень на місцевому рівні.

 

 

 

м. Скадовськ, Херсонська обл.

24 липня у рамках проекту «Активна Громада :право вибору» активісти проведи дворові зустрічі, консультації для жителів Скадовська.

Активна Громада Скадовськ 18Спільно з учасниками нещодавно проведеного форуму «Синергія влади та громади – можлива?/!» і представниками ініціативної групи жителів східного мікрорайону було підготовлено звернення до депутата та інформаційний запит стосовно проблемних питань та затягуванню відкриття міської бібліотеки філії КЗ Скадовської ЦБС.

Це єдиний просвітницько-культурний осередок для жителів східного мікрорайону міста, тому на початок його роботи так очікують мешканці. До цього процесу долучилися і юристи Центру безоплатної правової допомоги – надійні помічники і партнери ВІ «Активна Громада Скадовська».

 

 

м. Кропивницький

24 липня регіональний координатор кампанії «Активна Громада: право вибору» Анатолій Стоян зустрівся з головними спеціалістами відділу по роботі зі ЗМІ Кіровоградської міськради Леонією Клоковою та Катериною Сабрам . Під час розмови обговорювали питання щодо забезпечення фахівцями відділу прямих та зворотних інформаційних потоків між міською радою, виконавчим комітетом, громадою та ЗМІ. Не оминули увагою питання щодо системного дослідження структури та динаміки суспільної думки, моніторингу електронних і друкованих ЗМІ, редагування офіційного сайту міської ради тощо.

Активна Громада Кропивницький 18

Окрім цього, координатор ознайомив співрозмовниць з посібником із залучення громади до політичних процесів «Інструментарій для громадян». Наприкінці зустрічі домовилися про обмін інформацією стосовно думки громадян про впровадження реформ: виборчої та місцевого самоврядування.

Про залучення молоді до дебатів та її до активності в місті говорили представники ВІ «Активна Громада» 25 липня. Зустріч відбулася в офісі Кіровоградської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» із заступником голови Андрієм Табачуком та переможцем регіонального й учасником національного дебатних турнірів, студентом ЦНТУ Олександром Озеряним.

Активна Громада Кропивницького 18

Враховуючи, що в «Батьківщині» велику увагу приділяють розвитку молодіжного крила партії, політичній просвіті юнаків і дівчат, активісти радилися стосовно співпраці. Також сторони обговорили питання щодо проведення дебатних турнірів серед вишів Кропивницького, як одного з інтерактивних заходів у межах кампанії «Активна Громада: право вибору» та залучення молоді до політичних процесів. За основу можуть слугувати позитивні практики з посібника «Інструментарій для громадян».