Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 22.05. – 29.05.

м. Херсон

22 травня у Херсонському гідрометеорологічному технікумі відбулася зустріч депутата Херсонської міської ради, голови фракції БПП – Сергія Жуйкова зі студентами. Зустріч була організована за ініціативи ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка». На початку заходу координатор «Активної Громади» Херсона Римма Бараненко  розповіла про діяльність, результати та подальші плани організації. Потім ознайомила з кампанією «Активна Громада: право вибору» та навела докази того, чому варто розуміти важливість голосу кожного мешканця, який може впливати на долю свого міста вже сьогодні.

Активна Громада Херсон 29

Наступним виступав Сергій Жуйков. Незважаючи на досить молодий вік, як для політика, пан Сергій – людина з великим досвідом, рівнем знань (кандидат економічних наук) та розумінням процесів, які відбуваються в нашому місті та державі взагалі. Під час зустрічі депутат міськради розповів свою історію приходу в херсонську політику, досвід участі в міжнародній щорічній конференції «Ялтинська європейська стратегія (YES)», спілкування з іноземними та українськими політиками, стан справ у херсонській міській раді, а також бачення необхідності реформ в Україні: «Не всі з вас стануть політиками, але якщо після нашої зустрічі – в одної людини або двох чи більше щось зміниться в свідомості – це вже гарний результат!»

 

м. Тернопіль

23 травня

Лише патріоти розуміють наскільки важливо ходити на вибори і голосувати за того, чи іншого кандидата. Тому, під час чергової інфогодини активісти ВІ «Активна Громада» спільно з журналістами ТЕН «Терен» вирішили запитати в тернополян, чи вони патріоти і чи вважають вони свій голос важливим? –  Відповіді – у сюжеті:

 

м. Рівне

25 травня

Тиждень завершився проведенням експертного опитування щодо необхідності змін до законодавства про вибори. Координатор ВІ «Активна Громада» в Рівному Наталія Малиновська та помічниця координатора Наталія Головач завітали до офісу обласного осередку партії «Народний фронт». Власне, в ньому і відбулася розмова з депутатом Рівненської обласної ради, членом партії «Народний фронт» Юрієм Шарманським.

Активна Громада Рівне 29

Під час зустрічі сторони говорили про проблеми агітації та політичної реклами, особливості роботи з членами дільничних виборчих комісій. Крім того, пан Юрій має досвід балотування в депутати до Верховної Ради України (2014 рік). Тому, розмова видалася змістовна, жвава, насичена прикладами та історіями х життя. Активістам вдалося записати проблемні питання з минулих виборів і цінні думки про виборчу систему на місцевих та парламентських виборах.

 

 

м. Ужгород

25 травня помічниця координатора ВІ «Активна Громада» Олена Біланіна мала можливість поспілкуватися з громадським активістом, кандидатом в депутати, багаторазовим членом виборчих комісій Олександром Волосянським. Тема дискусії – необхідність змін до законодавства про вибори й виборчий процес. Зокрема, пан Олександр зазначив, що варто запроваджувати професійні виборчі комісії з системою підготовки і сертифікації на зарплатах, адже це допоможе підвищити результативність роботи всієї комісії.

Активна Громада Ужгород

Також цього дня відбулася зустріч з представниками керівництва Ужгородської молодіжної ради Олександром Варшавою та Олександром Лошаком.  Під час спілкування вдалося обговорити теми, що стосуються рівня активності молоді та її участі в житті міста. Дискутували і про шляхи та методи збільшення залучення, особливо студентів, до активностей в громадському секторі, а також були напрацьовані перші спільні кроки для реалізації запланованого.

 

  

м. Богуслав, Київська обл.

Дебатний клуб «Brainstorm» у Богуславі – розпочав свою діяльність. 24 травня відбулося наше перше засідання, на якому координатор ВІ «Активна Громада» з активними студентками Богуславського коледжу нарешті започаткували цю ініціативу. На зібранні учасники обрали назву клубу, формати роботи, графік, та орієнтовні теми. І, пам’ятаючи про демократію, все це вирішували шляхом голосування.

Активна Громада Богуслав29

Результати першої зустрічі:

1) Наша назва – Brainstorm;

2) Тематика: соціальна, моральна та політична сфера;

3) Враховуючи різноманітність тематики, одним форматом вирішили не обмежуватися і взяли для себе: британський формат, 2х2, формат Карла Поппера та формат Лінкольна-Дугласа;

4) Зустрічі відбуватимуться щотижня, у офісі КРБ, на кожній попередній зустрічі обирається формат і тема наступної.

Першою темою для дебатної гри обрали –  «Обмеження користування російськими соціальними мережами на території України». Наразі, участь в клубі беруть студенти коледжу, проте, ініціатори залучають молодь із різних навчальних закладів.

  

м. Черкаси

 26 травня «Активна Громада Черкащини» долучилася до організації та проведення квесту для студентів Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Учасники у ході гри поміркували на гендерну тематику в контексті виборчої реформи.

 Активна Громада Черкаси 29

Якщо гендерне квотування у виборчих списках та дисбаланс у представленні статей у органах владі на слуху, то обмеженість доступу до голосування на виборчих дільницях людей з маленькими дітьми – нова тематика, що виявлена в ході квесту. У результаті квесту усі учасники подолали нелегкий шлях до гендерної гармонії, ламаючи гендерні стереотипи, за що отримали грамоти та подяки, а також заохочувальні призи, а головне – нові знання, настрій та позитив.

 

 

м. Дергачі, Харківська обл.

26 травня відбулася чергова інформаційна година у місті Дергачі Харківської області. Представники «Активної Громади Дергачівщини» провели інформаційну годину разом із представником Дергачівської міської виборчої комісії Богданом Данилюком. Разом з цим, пан Богдан погодився взяти участь в опитуванні щодо необхідності змін до законодавства про вибори.

Активна Громада Дергачі29

Активісти обговорили з мешканцями міста Дергачі особливості виборчої реформи, детально вислухали їх думку щодо провадження в Україні того чи іншого типу виборчої системи.  Член виборчої комісії пан Богдан, висловився за необхідність розбудови в Україні цивілізованої європейської виборчої системи. «Це може бути і пропорційна і змішана система, але в будь-якому разі пропорційна частина повинна містити відкриті регіональні списки, щоб людина розуміла за кого, власне, вона голосує», – наголошує пан Богдан.

  

  с. Обознівка, Кіровоградська обл.

27 травня активісти провели чергову інфогодину у с. Обознівка по вул. Світанкова біля місцевого Будинку культури. Цього дня у представників «Активної Громади» вийшло поспілкуватися з воїнами та учасниками АТО.

Активна Громада Обознівка 29

Сторони говорили, звичайно, про виборчу реформу, її суть та виклики для громадян. Розглядали також недоліки та переваги виборчих систем. Більшість говорили, що вони довіряють пропорційній з відкритими списками. Дехто вважав кращою мажоритарну систему. Були й такі представники, які наголошували, що «їм неважливо» якою система буде – головне, щоб самі вибори стали чеснішими, прозорішими та без зловживань з боку кандидатів.