Мешканці Богуслава можуть використовувати на три інструменти прямої демократії більше. Адже 29 травня міська рада прийняла низку положень – «Про бюджет участі», «Про громадські ініціативи» та «Про консультації з громадськістю».
Учора, помічник координатора ВІ «Активна Громада» Олексій Рєпік спільно з представниками Коаліції Реформ Богуславщини, до складу якої входить і «Активна Громада», відвідав чергову сесію Богуславської міськради. Чергове ж засідання було досить продуктивним і принесло низку важливих для громадян міста рішень. Таким чином, уже 9 з 13 положень, що формують Індекс демократичності міста, прийняті в Богуславі.
Проте цьому передувала кропітка робота активістів. Заздалегідь Коаліцією був розроблений та підготовлений документ «Рекомендації громадськості стосовно окремих питань порядку денного 22-ї сесії Богуславської міської ради VII скликання». Потім секретар вручив кожному депутату цей документ перед засіданням. Рекомендації стосувалися звернення до Богуславської міськради і наголошував на необхідності прийняття рішень, котрі виносились на друге пленарне засідання 21 сесії, але не були підтримані депутатським корпусом.
У результаті участі громадськості в житті міста, депутатами міської ради було прийнято:
1. Положення про громадські ініціативи – дозволяє громадянам вносити проекти рішень до сесії міської ради, якщо вони збирають 100 підписів.
2. Положення про консультації з громадськістю — що зобов’язує депутатів міської ради проводити зустрічі з громадянами перед прийняттям стратегічних рішень, задля їх попереднього обговорення і врахування думки населення.
3. Положення про громадський бюджет участі — ним передбачається виділення 2% міського бюджету на 2018 рік (приблизно 400 тисяч гривень) на проекти, котрі будуть запропоновані громадськістю і обрані шляхом е-голосування на сайті Богуславської міськради.
«Висловлюємо сподівання, що на наступній сесії також буде підтримано Положення «Про загальні збори громадян за місцем проживання», внесено проект Положення «Про громадську експертизу» та прийнято «Статут міста» спільно з «Регламентом виконавчого комітету. Ці рішення покажуть те, настільки місцева влада стає ближчою до громади та працює за демократичними стандартами», – зауважує координатор «Активної Громади» Анастасія Ращенко.