Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 05.10 – 10.10

м. Кропивницький

6 жовтня у сесійній залі Кіровоградської ОДА відбувся Форум «Реформа місцевого самоврядування: стан та перспективи». Учасниками заходу стали місцеві активісти, громадяни, представники ЗМІ, депутати, голови ОТГ та представники ОДА.

Серед ключових питань, що обговорювалися під час Форуму: учасницька демократія, як фундамент децентралізації; децентралізація – як запорука успішної спроможної громади; про здійснення державної підтримки добровільному об’єднанню територіальних громад сіл, селищ, міст у Кіровоградській області; що кажуть люди про децентралізацію за результатами опитування громадян у Кіровоградській області?

112

 

 

 м. Вінниця

7 жовтня  до Міжнародного Дня посмішки у Вінниці відбувся Фестиваль «Smile Fest», одним з організаторів якого були представники Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада». У програмі заходу: урочиста хода мешканців з посмішками, святковий концерт та розважальні конкурси й вистави. Важливим моментом під час приготування до свята стала підтримка місцевої влади та згуртованість волонтерів. Завдяки співпраці цих сторін вінничани отримали чудову можливість подарувати одне одному посмішку.

vinnyts

Крім регіональних навчальних закладів та місцевих артистів, до участі в Фестивалі долучилися ходулісти з Рівного та Сум. Під час заходу дітей та дорослих вкотре дивував своєю красою Театр живих скульптур. Також постановками вражали: Студія сучасного танцю «ART FUSION»; Театр танцю «Айседора»; Шоу-студія «У-Вей» і Танцювальна студія «Шахіна».

vinny

Фестиваль «Smile Fest» для мене був неймовірним викликом і справді тим виходом з зони комфорту. Емоції переповнюють і ще згадується цей величезний парад вінничан з посмішками… Це було прекрасно, – зазначила співорганізатор, координатор ВІ «Активна Громада» Христина Коваленко.

 

  

м. Черкаси

7 жовтня представники «Активної Громади» Черкас провели чергову інформаційно-просвітницьку годину для мешканців міста біля ЦНАПу. Незважаючи на погану погоду, активісти все ж проінформували населення про результати виконання підписаного мером міста Меморандуму з вимогами громадськості у рамках кампанії «Задай курс владі».

cherkasy-1

Також під час зустрічі черкащанкам було запропоновано долучитися до підписання Е-петиції з проханням забезпечити виконання Програми розвитку велосипедної інфраструктури міста. Адже цей пункт є одним з пріоритетних у Програмі від громади.

 

 

с. Катеринівка, Кіровоградська обл.

9 жовтня в с. Катеринівка Кіровоградської обл. відбувся Форум «Реформа місцевого самоврядування – спроможна громада» за сприяння представників ВІ «Активна Громада».

На заході були присутні експерти ВГО «Інститут республіка» Олександра Скиба, Віталій Гліжинський, депутати районної ради, сільські голови навколишніх сіл, депутати місцевих рад та  мешканці села. У ході Форуму, всі учасники отримали відповіді на хвилюючі теми щодо реформи місцевого самоврядування та визначились в подальших кроках щодо об’єднання громад. Зокрема, Обознівська сільська рада беззаперечно буде продовжувати процес об’єднання громад створюючи ОТГ з центром в с. Катеринівка. Про це запевнив учасників Форуму сільський голова Володимир Макеєв.

Також хотілося б відмітити зацікавленість депутатів с. Грузьке щодо інструментів участі, зокрема електронних петицій та громадських слухань. У результаті обговорень, представники влади обмінялись контактами з активістами та домовилися про співпрацю, як у запровадженні інструментів участі для мешканців с. Грузького, так і щодо об’єднання громад.

 

  

м. Южне, Одеська обл.

8 жовтня у с. Сичавка відбувався Форум «Реформа місцевого самоврядування в Одеській області: проблеми та перспективи». Організаторами заходу стали представники ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та громадські активісти.

Зауважимо, що напередодні Форуму представники влади села всілякими шляхами намагались перешкодити його проведенню. Зокрема, голова та секретар сільради відмовлялися надати приміщення, обґрунтовуючи це різними абсурдними обставинами. Також вдалося дізнатися від представників громади, що напередодні проведення заходу людям телефонували та говорили про відміну Форуму. Проте, не дивлячись на жорсткі погодні умови (штормове попередження та зливу) та низку інших перешкод, захід відбувся.

yuzhne

На Форумі були присутні представники ВГО «Інститут Республіка», регіонального відділення Асоціації міст України, депутати сільської ради, ЗМІ, активісти та небайдужі мешканці села. Під час дискусій, учасники отримали від експертів корисну інформацію стосовно процесу децентралізації (про особливості утворення ОТГ, земельні питання, юридичні аспекти реформи тощо). Також люди отримали відповіді на наболілі питання, котрі стосувалися конфліктного становища між владою та мешканцями села щодо об’єднання громад. Жителі Сичавки наполягли на тому, щоб присутні експерти та активісти донесли інформацію стосовно ситуації до вищих ланок, аби швидше вирішити дану проблему на користь громади.

Наприкінці Форуму, мешканці звернулися до активістів із проханням провести ще один подібний захід, аби проінформувати якомога більшу частину мешканців Сичавки.

 

м. Луцьк

9 жовтня у селі Прилуцькому відбулися збори щодо обговорення Договорів про співробітництво із містом Луцьк, у яких взяли участь і представники «Активної Громади» Луцька. Існує декілька проектів договорів про співробітництво у медичній, освітній та інших сферах. Луцьк готовий до 2020 року побудувати там ЦНАП, добудувати дошкільний навчальний заклад, надавати мешканцям Прилуцької громади медичні послуги, а також владнати транспортні проблеми. І як зазначають мешканці Прилуцької громади, вони вже готові до об’єднання із Луцьком.

lutskУ свою чергу заступник Луцького міського голови Сергій Григоренко зазначив, що в такому лобіюванні й просуванні ідеї об’єднання цих населених пунктів, можливо, присутня політична складова, оскільки деякі політичні сили хочуть пришвидшити вибори мера, а передвиборча гонитва для міста зараз не доречна. У ході розмови один із депутатів сказав, що на сесії сільської ради (11 жовтня) буде пропонувати проект рішення про звернення до Луцького міського голови з пропозицією ініціювання об’єднання.

  

 

м. Зіньків, Полтавська обл.

4 жовтня регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Зінькова Лариса Мельник узяла участь в засіданні Громадської ради при голові Зіньківської райдержадміністрації. Під час свого виступу активіст познайомила присутніх з таким механізмом впливу на владу як місцева ініціатива.

Також пані Лариса дозповіла, що на сьогодні члени «Активної Громади» Зінькова збирають підписи під зверненням до міського голови з вимогою роздільного збору побутових відходів і подальшого відправлення їх на переробку. Присутні на заході позитивно сприйняли дану ініціативу, а представники інших громадських організацій долучитися до акції.

 zinkiv-1