Хоча розпочався сезон відпусток, українці активно долучаються до обговорення важливих проблем на місцях та висловлюють свою думку під час публічних консультацій. 

Станом на 26 червня публічні консультації тривають у семи українських містах – Ужгороді, Добропіллі (Донецька обл.), Одесі, Кропивницькому, Житомирі, Барі (Вінницька обл.) та Львові. Люди продовжують висловлюватися з приводу шляхів вирішення проблем, які винесені на загальний розгляд.

Нагадаємо, що публічні консультації – це простий та доступний для всіх інструмент, за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання. Воно виноситься на загальне обговорення, кожен громадянин може висловитися і вплинути на прийняття остаточного рішення.

***

УЖГОРОД

Дві консультації одночасно стартували в центрі Закарпаття. Ужгородці обрають схему облаштування болардів на вулиці Собранецькій. Маємо наступні результати:

ПК-3, 25.06.18

Консультація триває до 1 серпня включно! Обрати можна за посиланням: https://vdmk.org/2886 або надіславши СМС з текстом “2886 (пробіл) номер відповіді” на номер телефону – 093-177-00-35

Пропонується розміщення болардів: 1- з обох боків вулиці, 2- тільки з одного боку, 3- тільки там, де ширина тротуару менша за 2 метри, 4- взагалі не потрібно їх розміщувати.

Також на офіційному сайті Ужгородської міської ради створено рубрику «Публічні консультації» (http://rada-uzhgorod.gov.ua/publichni-konsultatsiyi/), де вже від сьогодні можна взяти участь у ще в двох консультаціях.

В ужгородців запитали й про те, Яким чином організувати рух транспорту на вулиці Довженка з 10 квітня по 10 травня?

Мешканці висловилися наступним чином:

ПК 2, 25.0.18

Обрати слід за посиланням https://vdmk.org/3838 або надіславши СМС з текстом “3838 (пробіл) номер відповіді” на номер телефону – 093-177-00-35. Висловити думку можна за один з трьох варіантів вирішення питання до 1 серпня:

 1. заборонити рух усіх транспортних засобів у святкові та вихідні дні,
 2. заборонити рух усіх транспортних засобів у святкові та вихідні дні з 8.00 до 17.00 год.
 3. рух транспортних засобів не обмежувати.

***

Кропивницький

Кропивничани можуть долучитися до вибору першочерговості реконструкції міських парків: «Ковалівського» та «Перемоги» (міський сад).  Жителі висловлюють думки наступним чином:

ПК, 25 червня

Публічна консультація триватиме до 9 липня 2018 року. Обрати один із варіантів можна за допомогою електронного сервісу «Ваша Думка» за посиланнямhttps://vdmk.org/7662 або СМС з текстом «7662 номер відповіді» на номер 093-177-00-35. Ціна смс згідно з тарифом вашого оператора.

Реконструкцію якого парку в Кропивницькому необхідно зробити насамперед?

 1. «Ковалівський» парк
 2. парк «Перемоги» (міський сад)

***

Одеса

Одесити зможуть долучитися до вибору кращого проекту пам’ятника Небесної Сотні. Його встановлять біля облдержадміністрації на проспекті Т. Шевченка. Влада закликає мешканців прийти і подивитися виставку макетів робіт на другому поверсі Канатної, 83.

Результати вибору одеситів станом на 26 червня:

ПК, 25 червняКожен охочий може обрати вподобаний макет на сайті: https://vdmk.org/2832 або відправити SMS з текстом «2832 (пробіл) номер відповіді» на номер 093-177-00-35.

Консультація триватиме до 31 липня 2018 року. А після, за словами голови комісії конкурсу Анатолія Урбанського, комісія прийме рішення з урахуванням думки одеситів.

***

м. Добропілля, Донецька обл.

Де провести реконструкцію зелених зон – визначають у Добропіллі, на Донеччині. Мешканці обирають з-поміж чотирьох варіантів, і маємо наступні проміжні результати:

25 червня, ПК

 

Обрати можна на ресурсі «Ваша Думка» https://vdmk.org/2097 або ж надіславши SMS  на номер +38 (093)-177-00-35 такого змісту: «2097 (пробіл) номер обраної локації»:

1– Центральна площа ім. С. Арутюнова,
2 – Сквер молодіжний (поруч із музичною школою),
3 – Алея шахтарської слави,
4 – Центральна алея біля міськради.

***

Житомир

Житомиряни обговорюють питання безпеки та комфортного переходу через проспект Миру в районі Панчішної фабрики. Понад 700 жителів вже висловилися, яким чином вирішити це питання:25 червня, ПК

Хто ще не встиг – висловити свою думку можна двома методами:

 • відправивши SMS з текстом: “3492 (пробіл) варіант відповіді” на номер: 093-177-00-35. (Вартість SMS згідно з тарифом оператора);

Публіна консультація триває до 6 липня включно!

***

Львів

На обговорення у Львові винесено питання щодо першочерговості покращень у Левандівському парку на вул. Повітряній. Жителі міста обирають наступним чином:

Львів ПК, 25 червня

На розгляд та вирішення цього питання винесено наступні варіанти:

 1. Прокласти бігові доріжки
 2. Обладнати паркове освітлення та встановити лавки
 3. Облаштувати майданчик для вигулу собак
 4. Встановити дитячий майданчик
 5. Облаштувати, висадити клумби та інша робота з озеленення.

Висловити свою позицію можна до 31 липня можна за посиланням: https://vdmk.org/3745
Або відправивши СМС, на номер 093 177 00 35 з текстом – 3745 (пробіл) номер відповіді.

***

м. Бар, Вінницька обл.

Перша публічна консультація на Вінниччині розпочалася 11 червня та триватиме до 30 червня включно. Понад 460 мешканців міста вже висловити свою позицію:

 • 1. Зробити площу повністю пішохідною;
 • 2. Робити пішохідною лише у вихідні та святкові дні;
 • 3. Використовувати лише для проїзду автомобілів.

25 червня, ПК Бар

Висловитися з приводу того, як організувати простір центральної площі (майдан Св. Миколая)?  можна:

 • за посиланням https://www.vdmk.org/5721
 • надіславши СМС-повідомлення з текстом: «5721 (пробіл) номер відповіді» на номер 093-177-00-35 *(ціна смс згідно з тарифом вашого оператора).

***

Публічні консультації проводяться в межах проекту «Задай курс владі», що впроваджуються у 30 містах по Україні. Долучитися легко і просто до обговорення важливих питань громад.

Примітка. Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).