7 червня в Одесі відбулася публічна консультація щодо запровадження професійного ліцензування лікарів для медичної спільноти з Одеси, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. Під час зустрічі лікарі, керівники медичних закладів й управлінці у сфері охорони здоров’я разом з експертами МОЗ України обговорили нові правила, за якими працюватимуть лікарі.

ПК Одеса, МОЗ

З вітального слова розпочав захід заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський. Він наголосив на важливості консультування, адже нові зміни стосуватимуться саме лікарів, і вони мають бути залучені максимально до цього процесу.

Youtube URL string specified is not valid.

Далі Младена Качурець, Керівник медичного сектору Офісу ефективного регулювання, розповіла про систему ліцензування, її переваги та зміни в підході до оцінювання роботи лікарів. У свою чергу, Тетяна Потупалова, державний експерт Директорату науки, інновацій, освіти та кадрів МОЗ України презентувала інформацію про безперервний професійний розвиток, що є частиною ліцензування.

ПК Одеса МОЗ

Впровадження професійного ліцензування лікарів – це принципово нові правила доступу до професії лікаря, які сприятимуть підвищенню якості медичної допомоги та зростанню престижу лікарської професії в українському суспільстві.

– Жваву дискусію викликали обговорення питань. Про критерії відбору та вимоги до членів Ліцензійної ради та процедуру її формування. Про критерії автоматичного продовження ліцензії на новий строк та позбавлення ліцензії. Про побудову системи управління ризиками допуску до лікарської практики в контексті контролю якості надання медичної допомоги, а також про особливості перехідного періоду для лікарів, що практикують. Усі ці питання були обговорені в групах, і самі лікарі могли винести свої ідеї на розгляд, – говорить один з організаторів, координатор Інституту «Республіка» Анатолій Стоян.

ПК з МОЗ Одеса

Публічні консультації є невід’ємною частиною запровадження якісних змін для лікарів. Такий формат дозволяє почути думки лікарської спільноти з усієї країни, і на основі цього розробити законопроект про професійне ліцензування лікарів та відповідні нормативно-правові акти з урахуванням позицій всіх зацікавлених сторін.

Медичним фахівцям, які не змогли особисто взяти участь в публічній консультації, Міністерство пропонує висловити свою думку через онлайн-анкету за посиланням.

Консультації проводитимуться з квітня по червень 2019 року. Публічні обговорення вже відбулися в Києві, Ужгороді, Львові й Вінниці, Сумах, Дніпрі, Черкаси.

За результатами проведення серії публічних консультацій експертами буде підготовлено аналітичний звіт, який буде враховано під час підготовки законопроекту та підзаконних нормативних актів.

ПК, Одеса

Нагадаємо, проект Концепції професійного ліцензування лікарів в Україні пройшов громадське обговорення, його підготовлено до розгляду Кабінетом Міністрів України.  Запровадження професійного ліцензування лікарів є компонентом середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період 2019-2022 років.

Публічні консультації проводить Міністерство охорони здоров’я України спільно з Офісом ефективного регулювання за сприяння NDI Ukraine та Інституту «Республіка» та завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Фонду ефективного врядування (GGF).