Перша консультація на Вінниччині стосується центральної площі міста.

11 червня в залі засідань Барської міської ради відбулась прес-конференція «Публічні консультації як механізм побудови діалогу між владою і громадою».

У прес-конференції взяли участь: Очільник ОТГ Артур Цицюрський, регіональний координатор ВІ “Активна Громада” – Андрій Сільченко, представники Барської міської ради та ЗМІ.

«Публічні консультації – це чудовий інструмент демократії, який сприятиме комунікації влади та громади міста щодо вирішення конкретного вагомого питання. Кожен барчанин матиме змогу висловити власну думку та вплинути на прийняття остаточного рішення. Сподіваюся на активну участь жителів міста у консультації», – зазначив очільник Барської громади Артур Цицюрський.

Під час зустрічі було обговорено запровадження у місті Бар нового інструменту – публічних консультацій. Цей інструмент дозволяє залучити громадян до прийняття рішень на місцевому рівні. У свою чергу для міської ради це доступний метод для швидкого та легкого врахування думки громадян.

Тепер влада міста зможе виносити на загальне обговорення справді важливі та актуальні для барчан проблеми і вирішувати їх у найкращий для громади спосіб. Запровадження даної ініціативи стало можливим завдяки плідній співпраці Барської міської ради з «Активною Громадою» Інституту «Республіка».

«Одеса, Добропілля, Дрогобич, Ужгород, Кам’янець-Подільський, Южне, Зіньків, Скадовськ, Полтава, Кропивницький, Житомир – це перелік міст, які вже активно використовують консультації, будуючи місток комунікації і довіри між владою та громадянами. Сьогодні до цього переліку долучилось місто Бар. Згодом кількість міст/громад, котрі запроваджують цей механізм буде зростати, але наразі барчани серед першопрохідців», – говорить Андрій Сільченко.

Bar PK

Отже, перша публічна консультація розпочинається з 11 червня та триватиме до 30 червня включно.

Питання, яке винесене на обговорення:

Як організувати простір центральної площі (майдан Св. Миколая)?

  1. Зробити площу повністю пішохідною;
  2. Робити пішохідною лише у вихідні та святкові дні;
  3. Використовувати лише для проїзду автомобілів.

Висловити свою думку й обрати власний варіант можна:

  • за посиланням https://www.vdmk.org/5721
  • надіславши СМС-повідомлення з текстом: «5721 (пробіл) номер відповіді» на номер 093-177-00-35 *(ціна смс згідно з тарифом вашого оператора).

Результати голосування будуть оприлюдненні на офіційному веб-сайті www.bar-city.com.ua, фейсбук сторінці Барської міської ради та сторінках Інституту «Республіка».

Зауважимо, що публічні консультації проводяться в межах проекту «Задай курс владі», що впроваджуються у 30 містах по Україні.

Детальнішу інформацію можна отримати: у регіонального координатора Інституту «Республіка» Андрія Сільченка за телефоном +380674301554

Примітка. Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).