10 березня в м. Кременчук Полтавської області відбувся виїзний дебатний турнір «ЗМІНЮЙ!СЯ», мета якого – розвивати у дівчат – учасниць проекту критичне мислення та вміння аргументувати свої думки, а також залучення їх до створення дебатного руху за британською парламентською системою у Горішніх Плавнях та районі. Цей турнір став завершальною активністю чотиримісячного проекту з розвитку дівочого лідерства «ЗМІНЮЙ!СЯ», у якому взяли участь 18 дівчат з м. Горішні Плавні та с. Дмитрівка – представниці всіх місцевих навчальних закладів.

- DSC_0240 - копия

Під час турніру дівчата практикувалися у майстерності публічних дискусій у форматі британських парламентських дебатів.  У двох раундах вони змагалися у вмінні критично мислити та структуровано доносити до опонентів та суддів з Кременчуцького дебатного клубу свої тези і аргументи, боролися зі страхом публічних виступів та відточували ораторську майстерність.

Кубки та дипломи за І місце отримали Катерина РАДЧЕНКО та Дар’я ПРОХОРОВИЧ, які грали за ЗОШ І-ІІІ ст. №6. Дипломи за ІІ місце отримали Анастасія ГНАТЮК і Валерія ШАХМАН (ЗОШ І-ІІІ ст. №1), а за ІІІ місцеАнастасія ДРОЗД й Аліса ХИЖКІНА (СЗОШ І-ІІІ ст. №4 із поглибленим вивченням англійської мови). Кубок та диплом «Краща спікерка Дебатного турніру «ЗМІНЮЙ!СЯ» отримала одна з переможниць турніру Катерина РАДЧЕНКО.

- DSCF8965 - копия

Решта учасниць турніру, які представляли ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ім. В.О. Нижниченка з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу, СЗОШ І-ІІІ ст. №5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу ім. Л.І. Бугаєвської, Дмитрівської середньої ЗОШ І-ІІІ ст., Вищого професійного гірничо-будівельного училища та Політехнічного коледжу КрНУ ім. М. Остроградського, отримали сертифікати учасниць.

Незважаючи на складні теми раундів, малий дебатний досвід чи повна його відсутність в учасниць проекту, обмежений час та постійну роботу фотографів, турнір відбувся, як-то кажуть, «на ура». Відгуки від дівчат на кшталт «Дякую за таку можливість прокачати себе у критичному мисленні» або ж «Я поборола страх публічних виступів і гарно провела час» доводять, що мету турніру досягнуто.

Контактна особа: Софія Макаренко, керівниця проекту «ЗМІНЮЙ!СЯ», тел. 097-908-78-28, sofiamakarenko95@gmail.com

Довідка: Дебатний турнір відбувається в рамках Проекту з розвитку дівочого лідерства «ЗМІНЮЙ!СЯ», що реалізується в межах молодіжної програми «Перший крок до успіху» за підтримки Міжнародного благодійного фонду  «Український жіночий фонд», а також за сприяння ГО «ВГО «Інститут «Республіка», Відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради та Кременчуцького дебатного клубу.