А ви знали, що міському історичному музеї Жмеринки можна побачити унікальні роботи Заслуженого майстра народної творчості України Михайла Маслюка? Його ім’я внесли до Книги рекордів Гіннеса. Мікромінітюарист не тільки підкував блоху, але й зв’язав її ноги золотим ланцюжком та замкнув малесеньким золотим замочком. А ще – він власноруч він створив паротяг, що у 20 мільйонів разів менший за розмірами макової зернини!

А знали про те, що саме жмеринчанин Антон Турчанович нагодував усі армії світу, і з цим важко не погодитися. Саме йому вдалося винайти польову кухню та отримати патент на свій винахід.

Але це ще не все! У Жмеринці живе велика кількість небайдужих містян, зокрема, представники ВІ “Активна Громада”. І ми готові ділитися з вами їхніми досягненнями за 2020 рік. 

Тож, яких результатів вдалося досягти ВІ “Активна Громада” у місті Жмеринка у 2020 році?

Представники “Активної Громади” у місті Жмеринка разом з ініціативною групою змогли створити Молодіжну раду. 

16 жовтня 2020 року вона розпочала свою роботу. 

За результатами першого офіційного засідання молодь міста обрала лідера організації та заступників. До складу Молодіжної ради увійшли представники учнівської та педагогічної молоді, а також учасники громадських організацій.

Молодіжну раду у Жмеринці очолив Руслан Назарінський – вчитель історії, методист Центру професійного розвитку педагогів.

“Молодіжну раду утворювали разом з представниками влади, журналісти Вінницького телебачення долучились до проблеми інклюзивної гойдалки”, – розповідає регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” у місті Жмеринка Олеся Хізяк. 

Зазначимо, молодіжна рада – це консультативно-дорадчий орган, який утворюється при органах місцевого самоврядування із представників молоді для консультування, розробки та реалізації молодіжної політики на місцях.

“Особисто для мене активізм – це спосіб життя і мислення, це вибір і відповідальність, це можливість зробити щось корисне не лише для себе, а й для інших. Діяльність “Активної Громади”, в першу чергу, показує те, що громадські організації – це не документ і не клуб за інтересами, а реальні люди, які прагнуть реальних змін на краще”, – розповідає Олеся Хізяк.

Також активісти створили ГО “Молодь Дій”, яка вже реалізувала понад 50 ініціатив.

Окрім того, активісти надали інструкції щодо написання петиції для групи громадян, що займається проблемами інклюзії. Таким чином, місто отримало інклюзивну гойдалку. 

Також активістам вдалося зменшити тариф на водопостачання.

“Мотивація громадян, особливо жмеринчан, важкий і тривалий процес. Я жартую, але дійсно мотивація – це тривалий процес, який потребує чимало сил і тут дуже важливо показати реальний приклад змін, довести, що усе можливо. Головний інструмент – інформування. Тільки даючи підґрунтя для роздумів можна отримати результат”, – розповідає регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” у місті Жмеринка.

Ось такі результати отримало місто, завдяки синергії та активності небайдужих громадян. Далі – більше!

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

Авторка: Тетяна Кавуненко, керівниця пресслужби Інституту “Республіка” та ВІ “Активна Громада”.