Юнацький максималізм проти еволюційного шляху, рушійність думок молоді проти багаторічного досвіду – у дебатах зійшлися протилежності.

30  листопада в залі судових засідань юридичного факультету УжНУ відбулася презентація посібника «Інструментарій для громадян» у форматі дебатного турніру. Змагання проходили за британською системою – участь взяло 8 команд по двоє гравців. Кожна команда за жеребом мала відстоювати тезу в ролі «влади», або ж її заперечувати в «опозиції».

uzhgorod1

Усі теми дебатного турніру стосувались залучення молоді до політичних процесів, зокрема щодо участі в прийнятті рішень органами влади, щодо застосування гаджетів для електронного голосування на місцевих виборах та щодо балотування молоді у депутати місцевих рад.

uzhgorod5

Боротьба команд була емоційною, однак молоді люди досить аргументовано відстоювали позицію «влади» чи «опозиції» залежно від ролі. Головною думкою захисту було партнерство з владою, і те, що молодь є рушієм змін. Тому, саме вона має брати відповідальність на себе та за громаду, опоненти ж в свою чергу наголошували на відсутності досвіду. Але з іншого боку, як здобути досвід не зробивши першого кроку? Учасники дискутували й з приводу того, що для будь-якої громади краще еволюційний шлях, ніж юнацький максималізм.

uzhgorod0

Голова журі, заступник міського голови Олександр Білак за підсумками дебатів відзначив достойну боротьбу усіх команд: «Слабких не було, та й скажу, що важко бути опонентом тезі: щоб влада залучала молодь до прийняття рішень, коли самі вони є молодими, активними, амбіційними…»

Таким чином, було прийнято рішення надати усім учасникам дебатного турніру можливість пройти стажування в будь-якому підрозділі виконкому, а для команд переможців незабаром буде організовано зустріч з міським головою. Також за бажанням, молоді люди зможуть познайомитись із політичними партіями та депутатами, які їх представляють в міській раді.

uzhgorod2

Переможцями змагання стала команда «Мажоритарщиків» (юридичний факультет) Павло Величко та Василь Дьордь; друге місце у команди «Земельщики в темі» (географічний факультет) Маріанна Беля-Кемінь та Діана Юричканич; третє – у команди «Політологів» (соціологічний факультет) Ігор Гліба та Олександр Сібулатов.

uzhgorod4

За словами регіонального координатора ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» Миколи Яцкова, студентські дебати – це модель, яка демонструє, як відбувається насправді прийняття рішень в нашій країні.

«У кожній місцевій раді є різні депутатські фракції, групи, які відстоюють власні переконання. Тому, аби молодь була учасником прийняття рішень вона має належним чином готуватись та підкріплювати свої петиції сильними аргументами і фактами», зазначив Микола Яцков.

За підсумками дебатного турніру учасники команд, а також вболівальники отримали посібник «Інструментарій для громадян». У публікації зібрано найкращий національний досвід залучення молодих людей до політичних процесів, зокрема з досвіду кампанії «Активна Громада», Громадянської мережі «Опора», Руху «Чесно» тощо.

Примітка. Презентацію посібника проведено спільно Інститутом «Республіка», юридичним факультетом Ужгородського національного університету та Ужгородською міською радою в рамках кампанії правової просвіти населення у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин.