Чи можна впливати на рішення влади? Чому кожен виборець має нести відповідальність за своє рішення? Кому і чому довіряє сучасна молодь? – Відповіді шукали в Кам’янці-Подільському під час тренінгу.

Протягом 15-16 червня у Кам’янці-Подільському проходив  тренінгу «Інструменти участі у прийнятті рішень», організатором якого була ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка».

Активна Громада Кам'янець 25

Учасниками навчання стали студенти з К-ПНУ та з медичного училища. У перший день присутні змогли дізнатися: що таке інструменти впливу, для чого вони існують та як правльно їх застосовувати. Тренерами виступили Христина Будурович (координатор «Активної Громади Кам’янця-Подільського»), Ольга Фортельна та Михайло Будурович (помічники координатора).

Під час тренінгу учасники дізналися про такі інструменти, як вибори (тема – «Культура виборчого процесу»), доручення депутату і збори громадян. А тренери максимально залучали учасників до дискусій на задані теми, проводили інтерактиви та давали відповідні тематичні завдання. Підводячи підсумки першого дня, багато з учасників висловилися проте, що почерпнули для себе нової інформації, та говорили про варіанти створення громадських ініціатив на основі тих проблем, які були озвучені щодо Кам’янця-Подільського під час інтерактивних завдань.

Активна Громада Кам'янець тренінг

Другий день пройшов з новими завданнями та розглядом інструментів участі таких як: звернення, петиції та громадські слухання. Студенти для закріплення теорії мали змогу проявити свої творчі здібності, уяву та навички. Вони навіть вийшли на вулицю для спілкування з громадянами у завданні: «Проблеми в Кам’янці». У ході спілкування  багато громадян висловилися про те, що в місті немає належних доріг, замало лавочок, смітників, немає громадських вбиралень, критична відсутність робочих місць для молодих кадрів. Сешканці відмітили, що в місті немає заходів і місць відпочинку для старших людей та людей похилого віку.

Активна Громада Кам'янець25

Наприкінці всі отримали сертифікати та були зарпошення до подальшої участі й співпраці з «Активною Громадою Кам’янця-Подільського».

 Примітка. Тренінг відбувся за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Уряду Канади.

Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.