Мають голос, але їх не чують. Мають права, але не можуть їх захистити. Внутрішньо переміщені особи будуть відстоювати своє право вибору.

 Коли: 31 липня 2018 року

Де: INVERIA, вулиця Володимирська, 49А, м. Київ

О котрій: 10:00 – 13:00

Форум стане полем для дискусії та пошуків креативних форм донесення проблеми до суспільства й влади. Тому, запрошуємо журналістів та всіх активних громадян долучитися до заходу.

Проблема.

Загальна кількість внутрішньо переміщених осіб за різними даними складає близько 1,5 млн осіб. Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково. Тому чітко визначити кількість людей виборчого віку не вдається за можливе.

Переселенці намагаються адаптуватися до нових обставин та влитися в громаду, проте вони і досі не мають права впливати на рішення в цій громаді.

Що порушується?

Статті 5, 24, 38, 46, 49, 53, 55, 67 Конституції України: (5) принцип здійснення народовладдя через органи місцевого самоврядування. (24) Обмеження у правах за місцем проживання. (38) Право вільно обирати і бути обраними до органів місцевого самоврядування.

До виступів та дискусії запрошують депутати Верховної Ради, представники ЦВК/ОВК/ТВК, внутрішньо переміщені особи, експерти, представники міжнародних, громадських організацій з усієї України.

Теми, що будуть підніматися на форумі:

  • Право вибору внутрішньо-переміщених осіб: стан та перспективи
  • Креативні форми донесення проблеми до суспільства
  • Аналіз впливу форум-театрів Інституту «Республіка» на проблему у 20 містах України

Щоб взяти участь у форумі, просимо зареєструватися за посиланням: АНКЕТА УЧАСНИКА до 28.07.18 (проїзд відшкодовується). Після реєстрації вам має прийти лист-підтвердження щодо участі в заході (протягом 3 діб).

Контакти організатора: Кирило Чехман, організатор заходів Інституту «Республіка» тел: 095-044-76-00, e-mail: InstituteRespublica@gmail.com

Примітка. Захід відбудеться в межах діяльності Інституту «Республіка» та Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» за підтримки Фонду сприяння демократії при Посольстві США в Україні.