7 вересня на Херсонщині відбувся фестиваль “Пшеничне перевесло”.

Культура та розвиток творчих проектів завжди були одним з головних джерел процвітання громади. В цьому змогли переконатися гості та учасники творчого заходу “Пшеничне перевесло”. Районний фестиваль народної творчості «Пшеничне перевесло» відбувся 7 вересня в селі Новомиколаївка Скадовського району Херсонської області. У фестивалі взяли участь творчі колективи та особистості з різних куточків Херсонщини. Також, захід відвідали представники державної влади та місцевого самоврядування. Зокрема, голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв привітав ініціаторів, учасників та дружню громаду села Новомиколаївки з початком фестивалю.

пшеничне перевесло3

Майстер-класи проводили майстри та майстрині із Скадовська, Херсону, сусідніх ОТГ, як приклад згуртованості та обміну досвідом і талантами. Місцеві колективи демонстрували український одяг, кухню, звичайно ж, співали улюблені українські пісні. Зокрема, учасники побачили, як змінювався одяг українок протягом життя, що носили молоді дівчата, заміжні жінки та жінки в поважному віці.

Громадські організації підготували локацію під назвою “Відкритий простір”, де відбувалися інформаційно – просвітницькі розмови. Тут учасники заходу мали змогу отримати інформаційні буклети від Скадовського офісу “Мережі правового розвитку” та Інституту «Республіка».

Крім того, діти-медіатори зі шкільної служби порозуміння “Довіра” провели фест–розмальовки з українською символікою.

пшеничне перевесло2

Представники ВІ “Активна Громада” маючи чималий досвід проведення акцій, вирішили запитати у гостей та учасників про їх побажання для громади Новомиколаївки, Скадовщини чи то Херсонщини. Учасники говорили побажання не лише для Херсонщини, але й побажання, які спрямовані всьому народові України. Загалом, бажали процвітання та успіхів, Божої ласки та любові один до одного.

Собі ж бажали працьовитих односельчан, згуртованості в громаді, цікавих гуртків, а дітлахи побажали менше уроків. Одне з побажань – працюючий аеропорт в Скадовську, щоб можна було комфортніше подорожувати Україною.

пшеничне перевесло

Ми звикли спілкуватися з жителями Херсонщини під час інформаційних годин, проводячи тренінги та акції. Однак, ми теж долучаємося до творчих фестивалів та мотивуємо людей бути активнішими. Зазвичай, такі заходи збирають велику кількість людей. Люди приходять сюди, щоб відпочити та мають вільний час, щоб послухати про нашу діяльність та висловити свою думку. Під час культурних заходів та реалізовуючи творчі проекти легко активізовувати громадян. Культура – це частинка кожного з нас і кожен легко долучається до активностей, щоб зберегти наш культурний спадок та примножити його. Цей фестиваль показав нам, які у нас чудові люди та традиції. Також, він показав, що у нас немає байдужих людей, а кожен по-різному активний, – розповідає координаторка ВІ “Активна Громада” у Скадовську Валентина Пономаренко.

До проведення заходу долучилося багато волонтерів. Це ще один доказ, що в єдності наша сила! Ведуча Ольга Миронець не раз підкреслювала це нашими творчими здобутками на цьому українському родинному святі. Було людно, творчо, креативно та дружньо.

То ж змінюємо людей, щоб змінити країну разом! Долучайтеся!

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».