5 березня  «Активна Громада Житомира» провела третє засідання Клубу на щодо програм кандидатів в Президенти.

Мета заходу – навчити житомирян аналізувати передвиборчі програми кандидатів у владу на будь-якому рівні – від депутата селищної ради до Президента.

1

Учасники Клубу дізналися про повноваження та безпосередні обов’язки президента, що прописані у Конституції. Нагадаємо, що це, по-факту, окрім забезпечення додержання Конституції України, два сектори – міжнародні відносини (закордонні справи)  та національна безпека і оборона (державний суверенітет і територіальна цілісність).

Також учасники висловили побажання, які кроки має зробити кандидат після того, як стане Президентом. І наостанок проаналізували 3 програми ТОП-6 кандидатів.

Критеріями аналізу були:

  • Чи співпадають передвиборчі обіцянки повноваженням Президента
  • Легкість для прочитання, чіткість та зрозумілість програми
  • Які сфери та теми піднімаються, а які ігноруються
  • Рівень конкретики кроків та механізмів виконання
  • Рівень популістичності обіцянок

2

На жаль у програмах є досить високий рівень абстрактних не конкретних обіцянок. При цьому деякі програми написані доступною зрозумілою мовою та виглядають логічно.

Також учасники звернули увагу, що основна аргументація в текстах – апеляція до пафосу (аргументи не до суті справи, а гра на почуттях та емоціях, на різкому протиставленні зради/перемоги, позитиву/негативу, було дуже погано/стане дуже добре).

«Дякую учасникам Клубу та гості з НДІ за активність та глибокий аналіз програм. Основне питання до програм кандидатів на зустрічі з ними – яким чином мета та програма буде втілена в життя? Також учасники висловили думки щодо стеження за виконанням програм у майбутньому. Та як реагувати, якщо програма буде/не буде виконуватись. Цікава ідея – мати політичну пам`ять та голосувати чи не голосувати за кандидата та його політичну силу на наступних виборах», – зауважив комунікаційний координатор «Активної Громади Житомира» Володимир Прошутя.

4

Примітка. Засідання Клубу Активної Громади постійно відбуваються у 26 містах по всіх куточках України. За детальнішою інформацією звертайтесь до Комунікаційного координатора проектів ВІ “Активна Громада” у Житомирі – Володимира Прошуті, за тел. 093-161-13-92, 095-622-22-77.

Захід відбувся в межах проекту «Активна Громада: Право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).