Публічна консультація щодо обрання слогану Черкаської області триває до 20 січня.

У Черкасах вперше проходить перша загальнообласна публічна консультація, яка була ініційована Департаментом регіонального розвитку Черкаської ОДА. Працівники департаменту перейнявши досвід міста Дрогобич стосовно використання інструменту публічних консультацій для визначення слогану міста/області вирішили скористатися цим досвідом. Відповідно, 13 грудня 2019 року було оголошено про старт публічної консультації під час проведення Туристичного Форуму. Тепер черкащани мають нагоду обрати слоган, який слугуватиме туристичною візитівкою області.

Публічна консультація буде тривати до 19 січня 2020 року включно.

Відповідаючи на запитання “Який слоган найкраще презентує Черкаську область?” учасники публічної консультації можуть обрати одну відповідь з трьох запропонованих:

  1. Черкащина-місце сили.
  2. Черкащина-земля переможців.
  3. Черкащина-тут починається Україна.

Звертаємо увагу, що адміністратори системи “Ваша думка” щоденно аналізують хід публічної консультації. Система демонструє спроби накрутки голосів та дозволяє їх видаляти, що дає змогу уникнути маніпуляцій.

Станом на 10 січня участь в обговоренні взяло 1224 особи.

Маємо наступні результати:

 82160710_574140676468623_2376356519559036928_n

Запрошуємо усіх, хто ще не долучився, взяти участь у публічній консультації та обрати один із запропонованих варіантів. Лише від Вашої думки залежить слоган за яким будуть впізнавати Черкаську область в Україні та світі.

Обрати слоган можна на сайті “Ваша думка” за посиланням: https://www.vdmk.org/8175 або відправити SMS (вартість за ціною оператора) на номер 093-177-00-35 з текстом “8175(пробіл) номер відповіді”.

Аби краще розуміти зміст кожного слогану радимо переглянути короткі відео ролики з поясненням кожного варіанту слогану на сайті Черкаси Бренд.  

1576157780 (1) (2)

1. Черкащина – місце сили.

Черкащина – регіон, де все просякнуто історією, неймовірною силою та енергетикою. Тут сконцентровані ключові для української історії місця: батьківщина Т. Шевченка, Чигиринщина, Холодний Яр, найбільше в світі поселення трипільської культури поблизу села Легецино. Одне з семи чудес України – парк Софіїв. Тут розташовувалася старовина країна Артанія, легендарний острів Русь. І як же багато сили сконцентровано тут. Найбільший в Європі буддійський храм, один із найстаріших дубів Європи з понад тисячорічною історією, потужний Дніпро, каньйони яким два мільярди років, унікальні храми та замки. Черкащина – в самому центрі України. Вона з’єднує Північ і Південь, Схід і Захід.

Черкащина – земля сильних духом людей, що доводять історії життя Тараса Шевченка, Богдана Хмельницького, холодноярців, козаків. Тут народився Іван Піддубний шестиразовий чемпіон світу з греко-римської боротьби, що став символом незламної сили українського народу. Рід братів Кличків також походить з Черкащини. Тут сходиться все, що ще вчора існувало в різних вимірах. Саме тут живуть люди, які творять дивовижне, яскраве майбутнє. Історія, місця, події, люди – це наша сила, яка нікуди не зникає. Вона є і буде. Черкащина – місце сили!

2. Черкащина – земля переможців.

У дані часи, наші праукраїнці – кімерійці, скіфи, сармати, були непереможними воїнами. Унікальним світовим явищем, що виникло на Черкащині були героїчні амазонки. Козацтво зародилося саме на нашій землі. Остафій Дашкевич, Байда Вишневецький, Петро Сагайдачний, Максим Кривоніс, Іван Богун, Іван Гонта, Максим Залізняк, Петро Дорошенко, державотворець – Богдан Хмельницький. Черкаська земля подарувала нам Тараса Шевченка, який врятував Україну від зникнення з карти світу. Семен Гулак-Артемовський, Іван Нечуй-Левицький, Михайло Старицький, Михайло Максимович, Павло Чубинський, Агатангел Кримський, Василь Симоненко, – творчі здобутки яких, – це подвиг. Всесвітньо відомий сорт яблук вивів уродженець Черкащини – Лев Семирен. В усі часи Черкащина славилася рекордними урожаями зернових. Холодноярська народна республіка під проводом Василя Чучупаки – найстійкіший форпост боротьби за незалежність України.

Шестиразовий чемпіон світу з греко-римської боротьби Іван Піддубний. Політичний діяч Вячеслав Чорновіл першим вніс жовто-блакитний прапор у Верховну Раду України. Автор української Конституції черкащанин Михайло Сирота. Парад переможців Черкаського краю продовжують герої російсько-української війни. Незламні моряки тральщика “Черкаси”, комбриг 128 гірсько-піхотної бригади Сергій Шаптало, який отримав звання героя України за прорив з Дебальцевського котла. Кінорежисер Юрій Ільєнко,  художник і колекціонер Іван Гончар. Усіх не перелічити. Щодня творять нові перемоги наші спортсмени, аграрії, музиканти, співаки, художники, айтішники примножуючи непереможну славу Черкащини у світі. Черкащина – земля переможців!

3. Черкащина – тут починається Україна.

В доісторичні трипільські часи та в період існування староукраїнської держави Київської Русі на теренах сучасної Черкащини народилася українська ідентичність. Самоназва праукраїнців – роси, русичі, руси походить від топонімів “рось” , “росавка”, “росава”, які дійшли до наших днів. У Середньовіччі, коли на наших землях зародилося козацтво, лицарів захисників та поселян середнього Подніпров’я називали черкасами. Ця назва збереглася аж до періоду визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Про це свідчать історичні джерела – на теренах майбутньої Черкащини творилася українська нація. Тарас Шевченко дав їй мову і духовність, Богдан Хмельницький – силу і міць, створив українську козацьку державу. Українську Народну Республіку очолив Михайло Грушевський, родове коріння якого також з Чегиринщини. Українська Народна Республіка найдовше проіснувала на Черкащині, до 1923 року. Отже, на Черкаській землі творилося ядро української нації і української держави. Черкащина – тут починається Україна!

Публічна консультація проводиться Інститутом “Республіка” за ініціативи та партнерства Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА.  Дякуємо усім сторонам, які долучилися до організації проведення публічної консультації за співпрацю. А черкащанам бажаємо обрати найкращий слоган для їх області.

Довідка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.

Примітка. Проект “Задай курс владі” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).