7 жовтня, у суботу, в Міському будинку культури смт. Клесів,  Сарненського району відбувся тренінг «Взаємодія громадян: активізація та самоорганізація». Сертифікована тренерка Наталія Головач та координаторка ВІ «Активна Громада» в місті Рівне Наталія Малиновська розповідали громадянам, що таке кампанія «від дверей до дверей», збори громадян та їх особливості. Не забули також обговорити питання, хто такий активіст.

Активна Громада Рівне10

Участь у навчанні взяли активні мешканці Клесова, Карпилівки, депутати та голова Клесівської об’єднаної територіальної громади. Разом з тренерами присутні практикувалися «ходити» від дверей до дверей, аби закріпити отримані знання та в подальшому використовувати їх. Також обговорювали позитивні сторони таких кампаній та труднощі, з якими можна стикнутися.

Ми вперше проводимо тренінг в ОГТ і можемо з впевненістю сказати, що такі навчання в громадах затребувані. Надзвичайно приємно працювати з мотивованими учасниками, які так вболівають за долю своєї громади. Дуже важливо було й те, що є запит і бажання співпрацювати з боку Клесівської селищної ради та громади, – розповідає координаторка ВІ «Активна Громада» в м. Рівне Наталія Малиновська.

У другій частині тренінгу учасники мали змогу вдосконалити практичні навички в залученні громадян шляхом моделювання ситуацій щодо розгляду реальних проблем та пошуку активістів.

Активна Громада Рівного10

Своїми враженнями поділився один з учасників тренінгу Ярослав Щевич:

Тренери розповіли нам про можливості мешканців змінювати селище і громаду на краще. Всі їхні думки тут же отримували розвиток і приймалися присутніми. Було таке враження, наче ми зараз разом творимо щось більше, ніж наші власні знання. Особливо цінним з їхньої доповіді був блок про кампанію від дверей до дверей. Простіше кажучи, як донести до людей у їхніх помешканнях важливу інформацію.

Контактна особа: Головач Наталія, 097 68 08 014

Примітка. Тренінг відбувся за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Уряду Канади.  Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.