Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 14–21.12.17

м. Кропивницький

14 грудня в Кропивницькому відбувся публічний діалог «ВиБОРИ: нові правила» в рамках всеукраїнського туру «ЗміниТИ», в якому взяли участь представники ВІ «Активна Громада». Серед головних тем, що обговорювалися, було запровадження системи з відкритими регіональними списками на парламентських виборах.

На цю публічну подію запрошувалися очільники/ представники регіональних та місцевих організацій політичних партій. Знайшли можливість долучитися представники «Об’єднання «Самопоміч», «БПП – Солідарність», «За життя», «Партія пенсіонерів України», «Рідне Місто». Присутні висловлювали свої очікування від запровадження виборчої реформи.

1

****

м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.

14 грудня в м. Кам’янці-Подільському пройшов детабний турнір «Битва викладачів».

Ідея, ініційована представниками ВІ «Активна Громада», розвивається. Такі заходи сприяють актуалізації різноманітних суспільних питань. Ті, хто бере участь у турнірі, і після закінчення заходу продовжують дискутувати, ділитися інформацією і своїми думками. Заходи такого формату стимулюють замислюватися над тим, що відбувається у суспільстві, та свідомо долучатися до реформ, активно брати участь у їх обговоренні.

AG-Kamyanets-Podilskyj

Під час дебатного турніру у Кам’янці-Подільському обговорювалася тема «Про вільний вибір студентами предметів у ВНЗ».

У жвавих дискусіях взяли участь команди місцевих університетів та коледжів. Перемогла в дебатному поєдинку команда Кам’янець-Подільського національного університету імені І. Огієнка.

А 20 грудня у місті вперше пройшов форум-театр на тему «Право вибору переселенців». Говорили про те, що нині ВПО не мають права голосу на місцевих виборах, і це є величезною проблемою. Завдяки присутнім експертам – голові КВУ у Хмельницькій області Юрію Ануфрієву та головному спеціалісту Департаменту соцзахисту населення Тетяні Заянчуковській, гості форум-театру дізналися, що найперше, куди слід звертатися ВПО – це відділ реєстрації виборців. Треба надсилати запит на відділ реєстрації у той населений пункт, звідки ця особа. Після реєстрації та оформлення документів можна буде голосувати на новому місці проживання.

У випадку з переселенцями з Донбасу і Криму цю процедуру неможливо здійснити, оскільки відділ реєстрації знаходиться на окупованій території. Якщо на законодавчому рівні приймуть відповідну поправку до тепер вже Виборчого кодексу, то лише тоді ВПО з окупованих територій зможуть голосувати.

На сьогоднішній день ВПО з окупованих територій можуть брати участь лише у президентських виборах.

6

Також після вистави дискутували на тему пригнічення переселенців місцевими мешканцями, щодо навішування ярликів недовіри тощо. Результатом цього діалогу став наступний висновок – ми прагнемо добра, яке й треба нести в суспільство.

***

м. Богуслав, Київська обл.

15 грудня координаторка ВІ «Активна Громада» в м. Богуславі Анастасія Ращенко на запрошення викладачів місцевого Центру професійно-технічної освіти провела для учнів ознайомлювальну лекцію-тренінг про взаємодію влади і громади, а головне – про необхідність цієї взаємодії.

Під час зустрічі обговорювали такі питання, як види влади – державна і місцева та їх особливості, говорили про Верховну і місцеву ради, обов’язки депутата місцевої ради, способи моніторингу їхньої роботи. Особливу цікавість в учнів викликала тема інструментів участі, зокрема електронні петиції та право на доступ до публічної інформації.

3

Учасники також ознайомилися з сайтом Інституту «Республіка» та сайтом Богуславської місцевої ради. Анастасія Ращенко відзначила, що молодь зацікавлена в подібній тематиці, протягом тренінгу і після нього учні ставили багато питань і вели жваві дискусії.

***

м. Київ

16-17 грудня в м. Києві відбувся всеукраїнський «Конгрес міських змінотворців» (Cities Changemakers Congress). Серед присутніх були представники влади, підприємств та громадських організацій з понад 30 міст України. Регіональні координатори ВІ «Активна Громада» також взяли участь у заході.

Організатором Конгресу виступила Агенція «Спільні Зусилля», місією якої є формування нової управлінської культури в українських містах. Захід підтримала компанія HUAWEI UKRAINE. В Україні HUAWEI пропонує допомогу у вирішенні проблем безпеки міст – це запровадження розумних камер спостереження, систем розпізнавання, систем безпеки в школах та дитячих садках і багато іншого. Найголовнішим пріоритетом є створення проекту «Смарт сіті».

4

Конгрес – щорічна подія, яка збирає та створює мережу лідерів позитивних змін у громадах серед місцевої влади, бізнесу та громадськості, котрі прагнуть передати свій кращий досвід колегам з інших міст, а також тих, хто прагне переймати цей досвід для практичного втілення в життя. І як показав захід, людей, котрі змінюють свої міста в нашій державі дійсно багато, але їх повинно бути ще більше. Це підкреслила у своєму виступі на одній із панелей Олександра Скиба, заступниця голови Інституту «Республіка»: « У 2014 році ми яскраво побачили дві реальності: були люди, які віддали своє життя за те, щоб змінити країну, і були люди, байдужі до того, що відбувається. Так не повинно бути, зміни ми повинні творити усі разом, тоді вони дійсно настануть , і зусилля людей потрібно об’єднувати».

***

м. Скадовськ, Херсонська обл.

18 грудня у Скадовську було презентовано міні-виставу «Право голосу переселенців» у форматі форум-театру. Також обговорювалися важливі проблеми суспільства – критично низький рівень правової освіченості населення, найболючіші моменти сьогодення, що стосуються кожного.

Головна мета заходу – сприяти реалізації конституційних прав ВПО та їх активної участі у розбудові громади та країни в цілому через інструмент прямої демократії – вибори

Були запрошені активні учасники виборчого процесу, внутрішньо переміщені особи, представники місцевої влади, громадські активісти, депутати та інші активні й небайдужі у вирішенні соціальних питань міста Скадовська. Вони долучилися до участі у виставі форум-театру та активного обговорення теми.

5

Людмила Тисленко, партнер і господарка закладу міської бібліотеки, де проводився захід, цікаво розповіла глядачам про суть форум-театру і його методику. В анкетах зворотного зв’язку більшість присутніх висловила думку про необхідність запровадження такого формату проведення просвітницьких заходів. Координаторка ВІ «Активна Громада» Валентина Пономаренко отримала побажання, критичні зауваження та пропозиції щодо нових, актуальних тем наступних заходів форум-театру.