21 травня  у місті Южному відбувся Форум на тему: «Децентралізація: стан та перспективи реформи у м. Южному та в Одеській області».

У заході взяли участь Керуючий справами міськвиконкому Лариса Шегіда, Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Євген Ігнатовський, Начальник відділу організаційної роботи та внутрішньої політики Ольга Скульська, Директор офісу реформ з питань децентралізації в Одеській області Юлія Молодожен, координатор комунікаційного напряму громадської ініціативи прямої дії ‪#‎ВКЛЮЧАЙСЯ‬ Марина Дадінова, депутати міської ради, сільських рад, активісти та громадяни, котрих зацікавила дана реформа.

Лариса Шегіда та Євген Ігнатовський розповіли про діяльність місцевої влади щодо впровадження реформи. Говорили про проблеми, котрі перешкоджають процесу об`єднання громад міста Южного та села Сичавки. Юлія Молодожен розповіла про особливості процесу децентралізації в Одеській області.

Учасники заходу підготували чималу кількість запитань та цікавих фактів, тому дискусія була доволі жвавою. До того ж громадяни отримали відомості про вже створені громади на Одещині та додаткові можливості, котрі надає дана реформа. Під час форуму також були обговорені питання стосовно участі громади у прийнятті рішень на місцевому рівні. Своїм досвідом у даній сфері поділилась координатор комунікаційного напряму громадської ініціативи прямої дії #ВКЛЮЧАЙСЯ Марина Дадінова. Вона презентувала результати діяльності ініціативи, навела приклади особливостей впливу на владу та досягнень у даних аспектах.

Наприкінці заходу представник міськвиконкому Ольга Скульська розповіла про веб-сервіс «Розумне місто», котре впроваджене у місті Южному, про особливості та функції роботи цієї послуги, а також про додаткові можливості, якими мають змогу активно користуватися жителі місті.