З 1 квітня у Жмеринці запрацював «Центр громадської активності». Його створення стало можливим завдяки співпраці активних громадян, місцевих підприємців, студентів, школярів та громадських організацій.

Ініціатором створення центру став регіональний координатор всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у Жмеринці, Андрій Сільченко. Разом із групою небайдужих жмеринчан вдалося знайти приміщення та впродовж місяця зібрати кошти на оренду. Впродовж перших трьох тижнів відгукнулось 11 благодійників, завдяки яким було зібрано 1169 грн. Мінімальний внесок склав 50 грн., максимальний 250.

Головна мета створення цього центру – підвищення громадської активності жителів міста і створення умов для всебічного розвитку активних громадян. Центр також буде сприяти розвитку волонтерського руху, та координації культурних і освітніх програм.

Попереду ще багато роботи і витрат: офіс потребує ремонту, необхідно закупити обладнання та меблі для комфортного функціонування центру, а також набрати штат людей, які будуть доглядати за закладом та керувати його роботою. Але вже зараз у центрі відбуваються робочі зустрічі координаторів екологічного проекту «Еко-ніндзі», підтриманого британською радою; працює клуб аматорської гри на гітарі «Такі Да!»; проводяться курси англійської мови та засідання клубу інтелектуально-психологічної гри «Мафія». Також готується до початку роботи клуб «МАМ» (молоді активні мами).

Впродовж перших двох тижнів роботи центр «прийняв» більше 50 жмеринчан. Це демонструє, що він користується попитом у громаді і його створення було дуже актуальним в даний час.

«Центр громадської активності» відкритий для усіх, хто бажає розвиватися, навчатися, втілювати в життя власні проекти та вирішувати проблеми рідного міста. Адже тільки активна громада може стати успішною громадою!

Журналіст Ольга Маслянко для Інституту “Республіка”