9 березня в  Книгарні “Є”, в рамках проекту «Реформи знизу вгору», відбулась Лекція Рустама Ергешова та Ігоря Білика на тему «Децентралізація. План дій на майбутнє та уроки минулого».

10173744_1013167015424033_697444684528519055_n

Відбулась відкрита дискусія про децентралізацію в Україні та в Тернопільській області. Задавали питання про те, як буде впроваджуватися реформа і як довго вона буде проходити та наскільки це нас наблизить до Європи. Люди хотіли почути про реформу на простій зрозумілій для них мові, адже вона доволі складна. Проте помітно, що  у тернопільців ставлення до децентралізації позитивне“, – зазначив експерт Інституту “Республіка” Рустам Ергешов.

Я дуже радію, що українці цікавляться реформою і воліють знати більше про позитиви, які принесе децентралізація у їхні громади“, – продовжив він.


Попри надзвичайно позитивне сприйняття ідеї децентралізації в українському суспільстві, місцеві громади й окремі громадяни дотепер не до кінця розуміють усі механізми та можливості, які дає ця комплексна реформа державного управління й самоврядування. Тож, лектори с
пробували дати відповіді на такі питання:
• Якими є переваги децентралізації?
• Як впроваджували децентралізацію в країнах Європи в останнє десятиліття?
• Як до децентралізації ставляться закордонні партнери?
• Які часові рамки імплементації закону?
• Як планують виконувати закон про децентралізацію в Тернополі?