Артем Амельченко обирав нову поліцію Кривого РогуУ четвер, 28 січня, закінчився конкурсний добір кандидатів у патрульну поліцію Кривого Рогу. Під час останнього відбіркового етапу, на претендентів  до лав поліції чекала співбесіда з комісією. В комісію входили 2 психологи, педагог, 1 патрульний поліцейський з досвідом у новій поліції та 2 представника від громадських організацій.

Експерт Інституту «Республіка» Артем Амельченко  увійшов до складу комісії №1, в перший день відбору. За його словами, перша комісія була чи не найсуворішою.

«Більшість кандидатів ми відхилили. Я задавав питання пов’язані з юриспруденцією, моделював для кандидатів ситуації, в які може потрапити поліцейський», – зазначив експерт.

Серед тих, хто успішно склав останній відбірковий етап були колишні працівники правоохоронних органів, які працювали в силових структурах менше 3 років й  не були задіяні в корупційних діяннях.  Також вдало склали іспит учасники АТО, які показали міцні морально-ціннісні переконання, дисципліну та фізичну підготовку.

«Безумовно, факт залучення громадськості до відбору нової поліції  не може не радувати. Жодного впливу зі сторони інших членів комісії я не помітив. Рішення ми приймали колегіально, більшістю», – підкреслив експерт Артем Амельченко.

Артем Амельченко наголосив, що кандидати не складали співбесіду з наступних причин:

  • Не мали уявлення про роботу патрульної служби;
  • Не читали ЗУ “Про національну поліцію”, а значить не мають, навіть,  загального уявлення про структуру, відмітні особливості та завдання, які ставляться перед національною поліцією;
  • Не мали достатніх фізичних даних (більшість кандидатів не займалися контактними видами спорту – єдиноборствами);
  • Не володіли необхідними для поліцейського морально-психологічними якостями (не стійкі до стресу, не рішучі, відсутня нетерпимість до корупції, лояльні до потенційного хабарництва товаришів по службі й керівництва);
  • Не мали ідеологічного стрижня (не є прихильниками демократичних цінностей, не готові їх захищати).

Відомо, що до лав нової патрульної служби увійдуть 800 чоловік, які вийдуть на вулиці Кривого Рогу вже в квітні.

Фото: firtka.if.ua